ESPORTS.MK

Posts From Игор Н.

BLUEJAYS го осигураа третото место на Funspark ULTI 2021

    BLUEJAYS го осигураа третото место на Funspark ULTI 2021

Македонската екипа BLUEJAYS која е и воедно наша репрезентација не застанува со победи против најдобрите екипи во светот. Во многу неизвесен натпревар, BLUEJAYS успеа да издвои победа над екипата Copenhagen

Прочитај ја цела објава

A1 Game Fest 2021

    A1 Game Fest 2021

Најголемиот еспорт настан во Македонија, А1 Game Fest 2021, во организација на А1, во соработка со GG.MK, оваа година ќе се случува на 10ти и 11ти декември, во трговскиот центар

Прочитај ја цела објава

CEE Champions сезона 2! Најголемиот турнир во Централна и Источна Европа се враќа назад!

    CEE Champions сезона 2! Најголемиот турнир во Централна и Источна Европа се враќа назад!

Би сакале да ве известиме дека и оваа година ќе се оддржи еден од најголемите турнири за Централна и Источна Европа во која Македонија ќе учествува со два тима. Оваа

Прочитај ја цела објава

Нашиот најдобар тим потпиша со BLUEJAYS организацијата

    Нашиот најдобар тим потпиша со BLUEJAYS организацијата

Нашиот најдобар CS:GO тим кој воедно е и нашата официјална репрезентација за претстојното Светско првенство, после неколку месеци го најде својот дом и потпиша со Данската организација, BLUEJAYS. Оваа петорка

Прочитај ја цела објава

Македонската Еспорт репрезентација доминираше на европското првенство

    Македонската Еспорт репрезентација доминираше на европското првенство

Македонската Еспорт Федерација имаше чест изминатите неколку дена да биде дел од големиот европски шампионат, European Nations Cup 2021 каде

Прочитај ја цела објава

AIRLYA на чекор до BLAST Fall Showdown

    AIRLYA на чекор до BLAST Fall Showdown

Нашата официјална репрезентација која настапува под името „AIRLYA“ ќе се бори за место на BLAST Fall Showdown. King of Adria

Прочитај ја цела објава

Na’Vi го стави на пауза својот Dota 2 тим

    Na’Vi го стави на пауза својот Dota 2 тим

Na’Vi го премести својот Dota 2 тим од активен во неактивен тим после „незадоволителната изведба“ на квалификациите за The International.

Прочитај ја цела објава

Комплетирана македонската Еспорт репрезентација за Светско првенство

    Комплетирана македонската Еспорт репрезентација за Светско првенство

Македонската Еспорт репрезентација, викендов, доби комплетен состав за учество на светското Еспорт Првенство во четири дисциплини CS:GO, Dota2, PES21 и

Прочитај ја цела објава

Романија е нов домаќин на The International 10

    Романија е нов домаќин на The International 10

Најголемиот еспорт турнир ќе биде одржан на Балканот поточно во Романија. Десетиот по ред The International требаше да се одржи

Прочитај ја цела објава

Три регионални еспорт федерации ја формираа Адриа Еспорт Федерацијата

    Три регионални еспорт федерации ја формираа Адриа Еспорт Федерацијата

Македонската Еспорт Федерација, заедно со еспорт федерацијата на Босна и Херцеговина и Федерацијата за електронски спортови на Црна Гора ги

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK