ESPORTS.MK

    FalleN официјално во Team Liquid

FalleN официјално во Team Liquid

Легендарниот бразилски снајпериста и in-game лидер Gabriel “FalleN” Toledo официјално е дел од тимот на Team Liquid. Fallen влегува на местото на Russel “Twistzz” Van Dulken кој го напушти тимот

Прочитај ја цела објава
    TenZ се откажа од професионалното играње

TenZ се откажа од професионалното играње

Cloud9 звездата Tyson “TenZ” Ngo објави дека официјално се повлекува од професионалното играње за да се посвети на стримањето. Откако TenZ се приклучи на Cloud9 Blue тимот во VALORANT, тој

Прочитај ја цела објава
League of Legends
    SwordArt потпиша за TSM, добива 3 милиони годишно

SwordArt потпиша за TSM, добива 3 милиони годишно

Team SoloMid  официјално го претстави сегашниот светски  вицешампион  Hu “SwordArt” Shuochieh  како нивниот нов support играч. Тој за две години како дел од тимот ќе собере неверојатни шест милиони долари.

Прочитај ја цела објава
    Fall Guys ќе го користат anti-cheat системот на Fortnite

Fall Guys ќе го користат anti-cheat системот на Fortnite

Девелоперите на Fall Guys: Ultimate Knockout, објавија дека направиле договор со Fortnite за користење на нивниот anti cheat систем. Девелоперите на Fall Guys, Мediatonic објавија деќа системот ќе биде вметнат

Прочитај ја цела објава
Останати новости
    Започнуваат пријавите за националната селекција за eEURO 2021

Започнуваат пријавите за националната селекција за eEURO 2021

Македонската Еспорт Федерација и Фудбалската Федерација на Македонија ги повикува сите заинтересирани да се пријават за националните предквалификации за eEURO 2021 квалификациите на УЕФА. Пријавувањето почнува на 04.01. 2021 година

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПАРТНЕРИ НА ESPORTS.MK