ESPORTS.MK

Posts From Игор Н.

2v2 Wingman Tournament by ESPORTS.MK

    2v2 Wingman Tournament by ESPORTS.MK
Прочитај ја цела објава

mousesports го освои Flashpoint 3

    mousesports го освои Flashpoint 3

Третата сезона од Flashpoint заврши а mousesports успеа да биде најуспешен тим од сите 16 најдобри тимови од Европа. Flashpoint се врати со трета сезона од нивните CS:GO настани кој

Прочитај ја цела објава

CS:GO Adria Prvenstvo by Predator со награден фонд од 4.000 евра

    CS:GO Adria Prvenstvo by Predator со награден фонд од 4.000 евра

Adria Prvenstvo е турнир кој се одржува веќе четири години по ред, а во 2021 година нè очекува и јубилејната петта сезона. Новата сезона доаѓа со ново име, па ќе

Прочитај ја цела објава

85 држави меѓу кои и ние се веќе пријавени за Светското Првенство во Израел

    85 држави меѓу кои и ние се веќе пријавени за Светското Првенство во Израел

Меѓународната Еспорт Федерација потврди дека вкупно осумдесет и пет национални тимови се пријавија на првата фаза од пријавите за Светското Првенство во Ејлат, Израел 2021 година. Еспорт атлети од 85

Прочитај ја цела објава

МЕСФ ја најави шестата сезона од Прва Македонска Еспорт Лига

    МЕСФ ја најави шестата сезона од Прва Македонска Еспорт Лига

Македонската Еспорт Федерација ни го соопшти почетокот на шестата сезона од Првата Македонска Еспорт Лига. Во соопштението е најавено дека

Прочитај ја цела објава

Анкета: Предности и слабости на компјутерските игри кај средношколците

    Анкета: Предности и слабости на компјутерските игри кај средношколците

Со развојот на технологијата децата се повеќе се на компјутер а се помалку во природа па затоа студентите на ФИНКИ

Прочитај ја цела објава

Na’Vi се победници на DreamHack Masters Spring 2021

    Na’Vi се победници на DreamHack Masters Spring 2021

Natus Vincere се одмазди за изгубата во финалето од Групата А, победувајќи го Gambit Esports 3-0 во големото финале на

Прочитај ја цела објава

Dev1ce го напушти Astralis и се придружи на NiP

    Dev1ce го напушти Astralis и се придружи на NiP

CS:GO легендата Nicolai ‘dev1ce’ Reedtz ја напишти данската организација после 6 години активно играње за да се придружи на Ninjas

Прочитај ја цела објава

OG го обнови договорот со aleksib, valde и mantuu

    OG го обнови договорот со aleksib, valde и mantuu

OG излезе со соопштение дека договорите со нивните топ три играчи се продолжени до крајот на 2022 година. Тие ќе

Прочитај ја цела објава

Relog Media со лан турнир во Белград

    Relog Media со лан турнир во Белград

Relog Media го објавија својот прв лан настан под името LAN Sweet LAN кој ќе биде одржан следната година во

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK