ESPORTS.MK

Tag "Na’Vi"

Na’Vi го стави на пауза својот Dota 2 тим

    Na’Vi го стави на пауза својот Dota 2 тим

Na’Vi го премести својот Dota 2 тим од активен во неактивен тим после „незадоволителната изведба“ на квалификациите за The International. Една недела откако Akbar “SoNNeikO” Butaev објави дека не е

Прочитај ја цела објава

Na’Vi го освоија Intel Extreme Master Cologne 2021

    Na’Vi го освоија Intel Extreme Master Cologne 2021

Natus Vincere ги победија G2 Esports 3-0 во големото финале и се освојувачи на Intel Extreme Master Cologne 2021. Финалето беше одиграно во сигурно пократко време од тоа што се

Прочитај ја цела објава

Na’Vi се победници на DreamHack Masters Spring 2021

    Na’Vi се победници на DreamHack Masters Spring 2021

Natus Vincere се одмазди за изгубата во финалето од Групата А, победувајќи го Gambit Esports 3-0 во големото финале на DreamHack Masters Spring 2021 во неделата. Na’Vi ја однесе дома

Прочитај ја цела објава

Проблеми за тимовите пред престојниот ONE Esports Singapore Major

    Проблеми за тимовите пред престојниот ONE Esports Singapore Major

Клучни играчи нема да играат на престојниот Singapore Major за Na’Vi, Neon Esports и Virtus.Pro. Една недела пред почетокот на долго oчекуваниот прв LAN турнир за 2021, ONE Esports Singapore

Прочитај ја цела објава

Na’Vi се победници на BLAST Premier Global Finals

    Na’Vi се победници на BLAST Premier Global Finals

Сите очекуваа дека мечот помеѓу Astralis и Na’Vi ќе биде вистинско шоу и ќе се игра многу неизвесно и до

Прочитај ја цела објава

Team Liquid го освоија ESL One Germany 2020

    Team Liquid го освоија ESL One Germany 2020

Откако пред нешто повеќе од година дена Team Liquid го превзеде Alliance Dota 2 тимот, конечно дојдоја до нивниот прв

Прочитај ја цела објава

Сите поканети тимови на ESL One Birmingham 2020 Online

    Сите поканети тимови на ESL One Birmingham 2020 Online

Списокот за овој турнир во Дота 2 е скоро пополнет, и сите директни покани се испратени до поголемите тимови. Веќе

Прочитај ја цела објава

Na’Vi е новиот најдобар тим во CS:GO според HLTV

    Na’Vi е новиот најдобар тим во CS:GO според HLTV

Победата на IEM Katowice 2020 ја донесе екипата на Na’Vi на првото место на ранг листата од HLTV. HLTV ранг

Прочитај ја цела објава

Na’Vi е новиот IEM Katowice шампион

    Na’Vi е новиот IEM Katowice шампион

Na’Vi со резултат од 3-0 ги “почисти” G2 Esports и дојде до потполно заслужена титула на IEM Katowice 2020 година.

Прочитај ја цела објава

IEM Katowice четврти ден

    IEM Katowice четврти ден

Во четвртиот ден од IEM Katowice се одиграа шест возбудливи натпревари, каде можевме да видиме квалитетен CSGO и неколку изненадувања.

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK