ESPORTS.MK

Tag "g2"

Разврска на пролетните сплитови во Европа и Северна Америка

    Разврска на пролетните сплитови во Европа и Северна Америка

Пролетниот сплит заврши во Европа, но сеуште трае во Северна Америка.  Осум недели, 10-те тимови кои се натпреваруваа во LEC се бореа за пласман во пролетниот плеј-оф 2022 година, каде

Прочитај ја цела објава

Na’Vi го освоија Intel Extreme Master Cologne 2021

    Na’Vi го освоија Intel Extreme Master Cologne 2021

Natus Vincere ги победија G2 Esports 3-0 во големото финале и се освојувачи на Intel Extreme Master Cologne 2021. Финалето беше одиграно во сигурно пократко време од тоа што се

Прочитај ја цела објава

G2 го победи Rogue во дерби натпреварот, Fnatic на врвот на табелата

    G2 го победи Rogue во дерби натпреварот, Fnatic на врвот на табелата

По 11-тото коло во LEC лигата, Fnatic се изедначи со Rogue на врвот на табелата, благодарение на големиот ривал G2 , кој успеа да го победи Rogue. G2 помина низ

Прочитај ја цела објава

Кризата продолжува – и Excel го победи G2 Esports

    Кризата продолжува – и Excel го победи G2 Esports

G2 Esports го претрпе третиот последователен пораз во LEC лигата, овојпат од нив беа подобри Excel кои настапија со двајца нови играчи во нивниот состав. Фановите на G2 Esports имаат

Прочитај ја цела објава

Fnatic го декласираше G2 Esports во големото дерби на LEC

    Fnatic го декласираше G2 Esports во големото дерби на LEC

Иако сезоната ја започнаа со два порази, Fnatic  успеа брзо да се опорави со пет победи во низа, вклучувајќи победа

Прочитај ја цела објава

Извори: G2 го потпишаа Nelson Sng како нов стратешки тренер за Летниот сплит на LEC за 2021 година

    Извори: G2 го потпишаа Nelson Sng како нов стратешки тренер за Летниот сплит на LEC за 2021 година

G2 Esports ќе ги преземе услугите на Nelson Sng за да ги зајакне своите играчи за Летниот сплит на LEC

Прочитај ја цела објава

G2 Esports vs Fnatic: Преглед на најголемото ривалство во Европската League of Legends

    G2 Esports vs Fnatic: Преглед на најголемото ривалство во Европската League of Legends

Само три екипи имаат освоено европски титули во League of Legends од почетокот на професионалната лига пред осум години. Во

Прочитај ја цела објава

NA’VI го обезбедија нивното место на BLAST Premier Global Finals

    NA’VI го обезбедија нивното место на BLAST Premier Global Finals

Natus Vincere успешно ги заврши квалификациите со што завршија на првото место на табелата според добиени поени. Na’Vi се квалификуваше

Прочитај ја цела објава

G2 Esport во полуфинале, победувајќи го Gеn.G со 3: 0

    G2 Esport во полуфинале, победувајќи го Gеn.G со 3: 0

G2 Esports закажа голема пресметка против корејскиот шампион DAMWON со убедлива победа од 3: 0 во четвртфиналето против Gen.G. Во

Прочитај ја цела објава

Извлечени Четвртфиналните парови на Светското првенство во ЛоЛ 2020 година

    Извлечени Четвртфиналните парови на Светското првенство во ЛоЛ 2020 година

Оваа година се пласираа три екипи од Кореја и Кина (LCK и LPL) и две од Европа (LEC) во најдобрите

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ