ESPORTS.MK

Tag "Astralis"

Dev1ce го напушти Astralis и се придружи на NiP

    Dev1ce го напушти Astralis и се придружи на NiP

CS:GO легендата Nicolai ‘dev1ce’ Reedtz ја напишти данската организација после 6 години активно играње за да се придружи на Ninjas in Pyjamas. Веста дојде како шок за навивачите и покрај

Прочитај ја цела објава

IEM Katowice 2021 Playoff

    IEM Katowice 2021 Playoff

Најголемиот CS:GO турнир досега за 2021 година стигна до плејоф фазата која ќе започне на 26-ти февруари. Групната фаза која траеше четири дена заврши во неделата, а Team Liquid и

Прочитај ја цела објава

Na’Vi се победници на BLAST Premier Global Finals

    Na’Vi се победници на BLAST Premier Global Finals

Сите очекуваа дека мечот помеѓу Astralis и Na’Vi ќе биде вистинско шоу и ќе се игра многу неизвесно и до самиот крај, но тоа не се случи бидејќи Na’Vi доминираа

Прочитај ја цела објава

FalleN официјално во Team Liquid

    FalleN официјално во Team Liquid

Легендарниот бразилски снајпериста и in-game лидер Gabriel “FalleN” Toledo официјално е дел од тимот на Team Liquid. Fallen влегува на местото на Russel “Twistzz” Van Dulken кој го напушти тимот

Прочитај ја цела објава

Vitality го освои Blast Premier Fall Final

    Vitality го освои Blast Premier Fall Final

После долг шестдневен турнир, Vitality победи против Astralis во големото финале на еден од најголемите турнири за оваа година, Blast

Прочитај ја цела објава

Xyp9x се враќа во активниот ростер на Astralis

    Xyp9x се враќа во активниот ростер на Astralis

Сето ова означува крај на повеќе месечната пауза на еден од главните играчи на данскиот супертим. Andreas “⁠Xyp9x⁠” Højsleth веќе започна да

Прочитај ја цела објава

Astralis се шампионите на ESL Pro League S12

    Astralis се шампионите на ESL Pro League S12

Данската екипа се врати од две мапи дефицит во BO5 финалето против рускиот Natus Vincere. Natus Vincere влезе во финалето

Прочитај ја цела објава

Bubzkji е новиот играч на Astralis

    Bubzkji е новиот играч на Astralis

Неверојатниот играч кој до неодамна беше дел на MAD Lions одлучи да потпише со една од нај легендарните организации во

Прочитај ја цела објава

Најновата ранг листа на тимовите во светот!

    Најновата ранг листа на тимовите во светот!

Ова е историски момент за француската CS сцена, за прв пат на ранкинзите на HLTV првите две екипи се француски!

Прочитај ја цела објава

gla1ve АУТ JUGi ИН

    gla1ve АУТ JUGi ИН

Jakob “JUGi” Hansen е во првата петорка на Astralis,  Lukas “gla1ve” Rossander зема отсуство поради медицински причини, објави данската организација

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ