ESPORTS.MK

Tag "македонска еспорт федерација"

Одиграни прво и второ коло од Прва Македонска Еспорт Лига

    Одиграни прво и второ коло од Прва Македонска Еспорт Лига

Изминатиот викенд беше во фокус почетокот на ПМЕЛ 2022 во CS:GО каде што најдобрите македонски тимови ја започнаа мисијата наречена “БАЛИ” односно кој ќе биде македонскиот претставник на претстојното Европско

Прочитај ја цела објава

Еспортот стана официјален спорт во Македонија

    Еспортот стана официјален спорт во Македонија

Агенцијата за млади и спорт го призна електронскиот спорт (Еспорт) за официјален спорт во државата. Директорот на АМС, Наумче Мојсоски, денеска, му врачи „Решение за дејност спорт“ на претседателот на

Прочитај ја цела објава

Recap на Светското Еспорт Првенство во Израел

    Recap на Светското Еспорт Првенство во Израел

На 20 Ноември заврши еден од најголемите настани во еспортот, каде Македонија го доживеа својот најголем успех и го освои престижното прво место во најпопуларната дисциплина, CS:GO. Македонија беше претставувана

Прочитај ја цела објава

Комплетирана македонската Еспорт репрезентација за Светско првенство

    Комплетирана македонската Еспорт репрезентација за Светско првенство

Македонската Еспорт репрезентација, викендов, доби комплетен состав за учество на светското Еспорт Првенство во четири дисциплини CS:GO, Dota2, PES21 и Tekken7. Шестата сезона од Прва Македонска Еспорт Лига се одржа

Прочитај ја цела објава

Македонската еспорт репрезентација комплетирана за Светското Првенство

    Македонската еспорт репрезентација комплетирана за Светското Првенство

Македонската еспорт репрезентација ќе се натпреварува со 60 други држави на Светското Првенство. Оваа година, поради пандемијата, ќе се одржува

Прочитај ја цела објава

Меѓународната Еспорт Федерација ги пушти регионалните квалификации за 12тото Светско Првенство

    Меѓународната Еспорт Федерација ги пушти регионалните квалификации за 12тото Светско Првенство

Меѓународната Еспорт Федерација (МЕФ) ги објави датумите за нивните регионални турнири за 12тото Светско Првентсво што ќе се одржи во

Прочитај ја цела објава

Европскиот Куп на Нации заврши со големи успеси за македонската еспорт сцена

    Европскиот Куп на Нации заврши со големи успеси за македонската еспорт сцена

Македонските еспорт екипи покажаа исклучително добри резултати во Европскиот Куп на Нации под името „StayHome European Nations Cup“, освојувајќи шампионско

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ