ESPORTS.MK

VALORANT

TenZ се откажа од професионалното играње

    TenZ се откажа од професионалното играње

Cloud9 звездата Tyson “TenZ” Ngo објави дека официјално се повлекува од професионалното играње за да се посвети на стримањето. Откако TenZ се приклучи на Cloud9 Blue тимот во VALORANT, тој

Прочитај ја цела објава

CS:GO легендата GeT_RiGhT се префрла во VALORANT

    CS:GO легендата GeT_RiGhT се префрла во VALORANT

CS:GO легендата Christopher “GeT_RighT” Alesund ги извести неговите фанови на Twitter дека ќе се префрли во VALORANT сцената. Поранешниот играч на Ninjas in Pyjamas кој е еден од најдобрите луркери

Прочитај ја цела објава

KUVO TV го организира првиот Show Your Valor турнир во VALORANT на Балканот

    KUVO TV го организира првиот Show Your Valor турнир во VALORANT на Балканот

Гејмери, време е да ја “одбраните својата чест”! А шансата ве чека на претстојниот Show Your Valor турнир кој го организира KUVO TV. Сите заинтересирани петчлени Valorant тимови од Босна

Прочитај ја цела објава

Esport Adria со прв VALORANT турнир

    Esport Adria со прв VALORANT турнир

Esport Adria го претстави нивниот прв турнир во серијата турнири под името EA Heroes која ќе им овозможи на сите регионални играчи турнири за одлични парични награди. Првата игра која

Прочитај ја цела објава

G2 Esports го освои Valorant WePlay! Invitational

  G2 Esports го освои Valorant WePlay! Invitational

G2 Esports го освои Valorant WePlay! Invitational турнирот победувајќи ги fish123 со 2-0 во bo3 серијата. Ова е втора победа

Прочитај ја цела објава

ScreaM потпиша за Team Liquid VALORANT тимот

  ScreaM потпиша за Team Liquid VALORANT тимот

Еден од најпопуларните играчи во CS:GO Adil “ScreaM” Benriltom ја продолжи својата кариера во VALORANT и тоа како член на

Прочитај ја цела објава

VALORANT ранг-листата пристигна

  VALORANT ранг-листата пристигна

Riot Games ја пушти високо очекуваната ранг-листа на VALORANT за само неколку часа низ бројни региони. Рангираниот систем пристигна кај

Прочитај ја цела објава

ESPORTS.MK рамо до рамо со FACEIT, имаме нов Valorant Open хаб

  ESPORTS.MK рамо до рамо со FACEIT, имаме нов Valorant Open хаб

Од неодамна, како што е добро познато на јавноста, тимот на ESPORTS.MK стана официјален партнер на гејминг платформата FACEIT. Со

Прочитај ја цела објава

Тимот eSports ENTiTY е победникот на првиот VALORANT турнир во Македонија

  Тимот eSports ENTiTY е победникот на првиот VALORANT турнир во Македонија

Денеска се одиграа полуфиналето и финалето на македонскиот VALORANT OPEN организиран од Македонската Еспорт Федерација и ESPORTS.MK, а победници на

Прочитај ја цела објава

Прв ден од турнирот VALORANT OPEN во Македонија

  Прв ден од турнирот VALORANT OPEN во Македонија

Заврши првиот ден од турнирот во VALORANT организиран од Македонската Еспорт Федерација и ESPORTS.MK со што и ги добивме полуфиналистите

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПАРТНЕРИ НА ESPORTS.MK