ESPORTS.MK

Dota2

Ana се врати во OG

    Ana се врати во OG

После долга пауза, Ana се врати во тимот на OG, пред почетокот на втората DPC сезона. When things go wrong and you're unsure where to go next, the only source

Прочитај ја цела објава

Dawnbreaker, нов херој во Дота 2, големи промени донесе новиот 7.29 пач

    Dawnbreaker, нов херој во Дота 2, големи промени донесе новиот 7.29 пач

Вчера вечерта беше пуштен новиот 7.29 пач, со него донесе нов херој, промени во мапата, промени и отстанување на некои итеми, и многу промени во најголем дел од хероите. Dawnbreaker

Прочитај ја цела објава

Нови трансфери по завршувањето на Singapore Major, kpii и MidOne во SMG, RAMZES666 во Na’Vi, W33 неактивен играч

    Нови трансфери по завршувањето на Singapore Major, kpii и MidOne во SMG, RAMZES666 во Na’Vi, W33 неактивен играч

Тимовите се спремаат за втората DPC сезона која што започнува на 12 април. Набрзо одкако MidOne се раздели со OG, најде нов тим кој што ќе го ангажира. Team SMG

Прочитај ја цела објава

Invictus Gaming победници на ONE Esports Dota 2 Singapore Major

    Invictus Gaming победници на ONE Esports Dota 2 Singapore Major

Тимот од Кина со неверојатен пресврт до трофеј во првиот LAN турнир во 2021 година. Покрај проблемите на почетокот на Singapore Major, откажување на тимови и фактот што одредени тимови

Прочитај ја цела објава

Na’Vi и Beastcoast нема да учествуваат на ONE Esports Singapore Major, Quincy Crew со логистички проблеми

  Na’Vi и Beastcoast нема да учествуваат на ONE Esports Singapore Major, Quincy Crew со логистички проблеми

На само 48 часа пред почетокот на турнирот, два тима најавија дека нема да учествуваат на првиот LAN турнир за

Прочитај ја цела објава

Новите играчи на друг начин ќе се запознаат со Дота 2, нов херој најавен по завршувањето на Singapore Major

  Новите играчи на друг начин ќе се запознаат со Дота 2, нов херој најавен по завршувањето на Singapore Major

Очекувајќи бран на нови играчи по лансирањето на аниме серијата Dota:Dragon’s Blood, Валве имплементираше нов начин на запознавање на играта

Прочитај ја цела објава

OG се раздели со MidOne

  OG се раздели со MidOne

Втората DPC сезона OG ќе ја играат со нов играч на првата позиција. MidOne им се придружи на OG на

Прочитај ја цела објава

Заврши третата сезона на EPIC League

  Заврши третата сезона на EPIC League

Viking.gg победници во првата дивизија, а Puckchamp победници во втората дизивија на третата сезона на EPIC League. Во горната дивизија

Прочитај ја цела објава

Проблеми за тимовите пред престојниот ONE Esports Singapore Major

  Проблеми за тимовите пред престојниот ONE Esports Singapore Major

Клучни играчи нема да играат на престојниот Singapore Major за Na’Vi, Neon Esports и Virtus.Pro. Една недела пред почетокот на

Прочитај ја цела објава

Лансиран проект за подршка на жени во Дота 2, наречен DotaValkyries

  Лансиран проект за подршка на жени во Дота 2, наречен DotaValkyries

DotaValkyries е нов проект кој што е наменет за подршка на жени во Дота 2, како во секојдневен гејмплеј, така

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK