ESPORTS.MK

LoL

MAD Lions го освоија својот прв LEC шампионат со неверојатен reverse sweep против Rogue

    MAD Lions го освоија својот прв LEC шампионат со неверојатен reverse sweep против Rogue

Потребни беа пет од највозбудливите игри што ги видовме оваа сезона на LEC, но MAD Lions стојат високо над Rogue и остатокот од натпреварувачите како шампиони во Пролетниот Сплит во

Прочитај ја цела објава

MAD Lions vs Rogue постави нов рекорд на гледаност во Пролетниот сплит на LEC 2021

    MAD Lions vs Rogue постави нов рекорд на гледаност во Пролетниот сплит на LEC 2021

После еден од најнезаборавните и драматични завршетоци на Пролетниот сплит на LEC, ретко кој имал време да размисли за гледаноста на финалето. Сепак, со задоволство можеме да кажеме дека бројките

Прочитај ја цела објава

Се што треба да знаете за 2021 Mid-Season Invitational

    Се што треба да знаете за 2021 Mid-Season Invitational

Оваа година MSI еволуира во поинтересен формат. MSI се врати по пауза од една година. Но, овој пат има повеќе од само добиена слава за победа на MSI  за најдобрите

Прочитај ја цела објава

100 Thieves ги нокаутираа Dignitas од 2021 Mid-Season Showdown со убедлив резултат од 3-0

    100 Thieves ги нокаутираа Dignitas од 2021 Mid-Season Showdown со убедлив резултат од 3-0

100 Thieves не оставија простор за сомнеж по овој перформанс. На двете пресметки  на пролетниот сплит претходно оваа година, 100 Thieves ги победија Dignitas. Денес, тие ги поразија уште три

Прочитај ја цела објава

SwordArt и TSM ги елиминираа Evil Geniuses од LCS Mid-Season Showdown во една тесна и напната BO5 серија

  SwordArt и TSM ги елиминираа Evil Geniuses од LCS Mid-Season Showdown во една тесна и напната BO5 серија

Support  разлика од шест милиони долари резултираше со победа на TSM vs EG. TSM едноставно беа подобри кога требаше да

Прочитај ја цела објава

Upset блескаше во победата на Fnatic против SK Gaming во првата рунда од LEC playoffs во пролетниот сплит 2021

  Upset блескаше во победата на Fnatic против SK Gaming во првата рунда од LEC playoffs во пролетниот сплит 2021

Fnatic go направи првиот чекор на нивниот долг пат до LEC титула. Плеј-офот во Пролетниот Сплит на LEC во 2021

Прочитај ја цела објава

Riot го откри новиот LoL херој Gwen

  Riot го откри новиот LoL херој Gwen

Riot Games штотуку ја претставија Gwen како следен лик што се приклучува на растечкиот список на шампиони во League of

Прочитај ја цела објава

Завршија првите 2 натпревари од Mid-Season Showdown

  Завршија првите 2 натпревари од Mid-Season Showdown

Тоа беше поблиска серија отколку што можеа да наведат некои од бројките. Натпреварот на Team Liquid-TSM не разочара. Двата од

Прочитај ја цела објава

Alienware, наводно, го прекинува спонзорството за LoL esports поради обвинувањата кои го инволвираат извршниот директор на Riot

  Alienware, наводно, го прекинува спонзорството за LoL esports поради обвинувањата кои го инволвираат извршниот директор на Riot

Минатиот месец беше откриено дека извршниот директор на Riot Games, Nicolo Laurent, беше обвинет за несоодветно сексуално однесување од поранешен

Прочитај ја цела објава

Овие се најиграните шампиони во LoL

  Овие се најиграните шампиони во LoL

Дали сте подготвени да станете професионални играчи? Само пред неколку недели, зборувавме за моменталните врвни мета-шампиони во LoL што треба

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK