ESPORTS.MK

Posts From Поранешни автори

NA’VI го обезбедија нивното место на BLAST Premier Global Finals

    NA’VI го обезбедија нивното место на BLAST Premier Global Finals

Natus Vincere успешно ги заврши квалификациите со што завршија на првото место на табелата според добиени поени. Na’Vi се квалификуваше за BLAST Premier Global Finals преку системот за рангирање на

Прочитај ја цела објава

Победници на CEE Champions се Grazhtas од Литванија

    Победници на CEE Champions се Grazhtas од Литванија

Литванската екипа го освои турнирот и го земаа поголемиот дел од наградниот фонд кој изнесуваше 15.000$. Како пред меч на големото финале го имавме мечот за трето место помеѓу чешката

Прочитај ја цела објава

Започна плејоф-от на CEE Champions

    Започна плејоф-от на CEE Champions

Изминатиот викенд го имавме плеј оф-от од фантастичниот турнир CEE Champions. За жал само една од нашите екипи успеа да ја помине групната фаза односно тимот на GodZ1337, а додека

Прочитај ја цела објава

Втор викенд на CEE Champions

    Втор викенд на CEE Champions

Пред нас беше и вториот викенд со фантастичен CS прикажан од страна на екипите. Првиот ден ги имавме нашите момци од GoodGame vs романската екипа на GameAgents, изберената мапа беше

Прочитај ја цела објава

League of Legends Wild Rift претставена на настанот од Apple за новиот iPhone 12

    League of Legends Wild Rift претставена на настанот од Apple за новиот iPhone 12

За време на настанот за iPhone во 2020 година, Apple покажа гејмплеј од League of Legends: Wild Rift на iPhone

Прочитај ја цела објава

Прв викенд на CEE Champions

    Прв викенд на CEE Champions

Започна и главниот евент на CEE Champions, и за почеток го имавме првиот викенд со фантастичен CS. Првиот ден беше

Прочитај ја цела објава

WILDISKRA e победникот на првиот 1VS1 женски турнир во PUBG Mobile организиран од Smajlio Gaming

    WILDISKRA e победникот на првиот 1VS1 женски турнир во PUBG Mobile организиран од Smajlio Gaming

Заврши првиот женски турнир во PUBG Mobile кој беше организиран од страна на Smajlio Gaming на 08.10 и 09.10. Турнирот

Прочитај ја цела објава

Xyp9x се враќа во активниот ростер на Astralis

    Xyp9x се враќа во активниот ростер на Astralis

Сето ова означува крај на повеќе месечната пауза на еден од главните играчи на данскиот супертим. Andreas “⁠Xyp9x⁠” Højsleth веќе започна да

Прочитај ја цела објава

Astralis се шампионите на ESL Pro League S12

    Astralis се шампионите на ESL Pro League S12

Данската екипа се врати од две мапи дефицит во BO5 финалето против рускиот Natus Vincere. Natus Vincere влезе во финалето

Прочитај ја цела објава

Smajlio Gaming со женска верзија на 1v1 турнир во PUBG Mobile

    Smajlio Gaming со женска верзија  на 1v1 турнир во PUBG Mobile

Отворени пријавите за женската верзија од турнирот 1VS1 организиран од Smajlio Gaming со награда RoyalPass сезона 15 на PUBG Mobile.

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ