ESPORTS.MK

TSM продолжува со полна пареа да собира победи, овој пат против Evil Geniuses

TSM продолжува со полна пареа да собира победи, овој пат против Evil Geniuses
февруари 20
19:46 2021

Тимот сега е во низа од пет победи.

Ако не бевте премногу продадени на TSM, тогаш победата против Evil Geniuses со која ја започнаа третата недела од пролетната сезона LCS во 2021 година, треба да помогне во убедувањето на повеќе фанови конечно да се радуваат на формата на тимот.

Во текот на втората недела, TSM ги шокираше навивачите на LOL заедницата со убедливо поразување на Team Liquid. Многу луѓе беа изненадени од тоа колку тимот игра различно во споредба со нивните претходни настапи, со тоа што играчите се многу проактивни отколку порано.

Овој пат не беше ништо поразлично, со тоа што TSM останаа решителни и паметени за плановите што ги реализираа на мапата. Huni уште еднаш добро играше слаба страна на Gnar, додека PowerOfEvil покажа уште еден мастер час на Azir каде во една тимска борба направи quadra kill  и со резултат од 6/2 го водеше тимот кон победа.

Макро-играта на тимот изгледа подобрена во споредба со нивните натпревари во раната сезона во LCS Lock In и првата недела од пролетната сезона, а нивната самодоверба се покажува во нивните кохезивни вештини за борба против останатите тимови  и движењето на мапата.

Evil Geniuses од друга страна, почнуваат да играат малку повеќе несигурно како што завршува сезоната. Тие сега се во серија од три порази со порази против тимови како Dignitas и Immortals. Хајпот што го изградија во Lock In турнирот брзо згасна и ако сакаат да добијат каков било моментум, ќе треба наскоро да најдат некаква стабилност во нивната игра.

 

 

 

© ESPORTS.MK. Сите права се задржани.

Содржината на оваа објава не смее да се копира, печати, менува или објавува без претходно одобрение од редакцијата на ESPORTS.MK.

Поврзани објави

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK