ESPORTS.MK

TSM го објави нивниот женски VALORANT тим

TSM го објави нивниот женски VALORANT тим
март 18
13:03 2021

Team SoloMid, исто познат како TSM, официјално го објави нивниот втор VALORANT состав – женски состав, кој ќе дебитира на VCT Game Changers Series I отворените квалификации.

Потпомогнат од ветеранката на CS:GO, Catherine “CAth” Leroux, новиот тим на TSM ќе биде целосно женски следејќи ги примерите на Cloud9 White и CLG Red.

Во соопштението до медиуми, извршниот директор на TSM Andy “Reginald” Dinh кажа:

Овој тим ги претставува основните вредности на TSM и со оглед на талентите кои ги поседува има огромен потенцијал за голем успех.

Составот на новиот женски тим на TSM е:

  • Catherine “CAth” Leroux
  • Mirna “athxna” Noureldin
  • Katherine “LunarKats” So
  • Zoe
  • mleQT

© ESPORTS.MK. Сите права се задржани.

Содржината на оваа објава не смее да се копира, печати, менува или објавува без претходно одобрение од редакцијата на ESPORTS.MK.

Поврзани објави

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK