ESPORTS.MK

Тимот eSports ENTiTY е победникот на првиот VALORANT турнир во Македонија

Тимот eSports ENTiTY е победникот на првиот VALORANT турнир во Македонија
јуни 21
22:39 2020

Left Side Content
Right Side Content
Денеска се одиграа полуфиналето и финалето на македонскиот VALORANT OPEN организиран од Македонската Еспорт Федерација и ESPORTS.MK, а победници на турнирот се eSports ENTiTY.

Тимовите RIP POP SMOKE, eSports ENTiTY, Tetrapak Gang и Nasty Seed денеска се натпреваруваа за влез во финалето на овој турнир. Се играше BO3 (најдобар од три) систем, a екипите кои заслужено си влегоа во финалето се eSports ENTiTY (2) со победа над RIP POP SMOKE (0) и Nasty Seed (2) со победа над Tetrapak Gang (0).

Доста возбудливо, интересно, полно со акција и голема желба за победа беше она што најмногу можеше да се забележи и во двата тима во финалните натпревари на овој турнир. Финалето се играше исто така BO3, а подобар беше тимот еSports ENTiTY со два победени меча над тимот Nasty Seed е победник на првиот VALORANT турнир во Македонија и освоија ваучер вреден 250 евра. На момците од еSports ENTiTY во иднина им посакуваме големи успеси и многу освоени турнири во оваа дисциплина па и на светско ниво GG WP !

Играчите кои играа во тимот eSports ENTiTY се следните:

Александар ‘a11ex’ Печијарески
Кристијан ‘wESTern’ Стојановски
Амир ‘AMIR2hh’ Селами
Димитар ‘kequeq’ Трајкоски
Антонио ‘killax’ Атанасов

 

Да не заборавиме и едно големо браво до оние кои направија овој турнир да биде реалност и успешен, а тоа се Македонската Еспорт Федерација, ESPORTS.MK и спонзорството од страна на ANHOCH.

 

Во продолжение неколку клипови од финалните мечеви.

© ESPORTS.MK. Сите права се задржани.

Содржината на оваа објава не смее да се копира, печати, менува или објавува без претходно одобрение од редакцијата на ESPORTS.MK.

Поврзани објави

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK