ESPORTS.MK

Tag "tsm"

100 Thieves им ја зададоа на TSM првата загуба во летната сезона од LCS 2021

    100 Thieves им ја зададоа на TSM првата загуба во летната сезона од LCS 2021

100 Thieves со феноменален гејм против непоразените TSM, приближувајќи се сѐ поблиску и поблиску до нивното прво место. 100 Thieves започнаа со 2 победи и еден пораз во првата недела

Прочитај ја цела објава

SwordArt и TSM ги елиминираа Evil Geniuses од LCS Mid-Season Showdown во една тесна и напната BO5 серија

    SwordArt и TSM ги елиминираа Evil Geniuses од LCS Mid-Season Showdown во една тесна и напната BO5 серија

Support  разлика од шест милиони долари резултираше со победа на TSM vs EG. TSM едноставно беа подобри кога требаше да бидат против EG, а тоа значи дека тие земаа добро

Прочитај ја цела објава

Завршија првите 2 натпревари од Mid-Season Showdown

    Завршија првите 2 натпревари од Mid-Season Showdown

Тоа беше поблиска серија отколку што можеа да наведат некои од бројките. Натпреварот на Team Liquid-TSM не разочара. Двата од најдобрите тимови на LoL во регионот на Северна Америка приредија

Прочитај ја цела објава

TSM го објави нивниот женски VALORANT тим

    TSM го објави нивниот женски VALORANT тим

Team SoloMid, исто познат како TSM, официјално го објави нивниот втор VALORANT состав – женски состав, кој ќе дебитира на VCT Game Changers Series I отворените квалификации. Потпомогнат од ветеранката

Прочитај ја цела објава

TSM со comeback-от на годината против првопласираниот Cloud 9 во 5-тата недела од пролетниот сплит на LCS 2021

    TSM со comeback-от на годината против првопласираниот Cloud 9 во 5-тата недела од пролетниот сплит на LCS 2021

Почетокот на овој натпревар беше апсолутен кошмар за актуелните шампиони на LCS, но TSM не беа обесхрабрени против Cloud9 денес,

Прочитај ја цела објава

TSM победи во тестот на издржливост против Team Liquid во 40-минутниот гејм откако Spika и PowerOfEvil го украдоа Баронот

    TSM победи во тестот на издржливост против Team Liquid во 40-минутниот гејм откако Spika и PowerOfEvil го украдоа Баронот

Додека LCS ја започнува втората половина на Пролетниот сплит во 2021 година, TSM и Team Liquid ги почестија гледачите со

Прочитај ја цела објава

TSM продолжува со полна пареа да собира победи, овој пат против Evil Geniuses

    TSM продолжува со полна пареа да собира победи, овој пат против Evil Geniuses

Тимот сега е во низа од пет победи. Ако не бевте премногу продадени на TSM, тогаш победата против Evil Geniuses

Прочитај ја цела објава

Team SoloMid е новиот LCS шампион на летниот сплит во 2020 година

    Team SoloMid е новиот LCS шампион на летниот сплит во 2020 година

TSM стигна до својата прва титула во LCS од 2017 година и по ред седма, откако во решавачкиот петти натпревар

Прочитај ја цела објава

TSM со победа против Cloud9 обезбеди пласман на Светското првенство во LoL 2020 година

    TSM со победа против Cloud9 обезбеди пласман на Светското првенство во LoL 2020 година

Team SoloMid за прв пат после 2017 година, ќе игра на Светското првенство во LoL, откако го совладаа најголемиот ривал

Прочитај ја цела објава

TSM го објави својот тим за VALORANT

    TSM го објави својот тим за VALORANT

Северноамериканската еспортс организација TSM, официјално го откри својот тим за VALORANT. Про играчите Yassine “Subroza” Taoufik и Matthew “Wardell” Yu

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK