ESPORTS.MK

Tag "TEKKEN"

A1 Game Fest прв ден (Tekken7 & League of Legends)

    A1 Game Fest прв ден (Tekken7 & League of Legends)

Македонската публика изминатиов викенд можеше да сведочи уште еден гејминг настан кој што дефинитивно ја разби Ковид-19 монотонијата и досадата. Оваа година дечките од организацијата на A1 Game Fest можат

Прочитај ја цела објава

A1 Game Fest 2020

    A1 Game Fest 2020

Еден од најголемите гејминг настани во нашата држава продолжува и оваа година но со малку поинаков формат. Викендот на 19-ти и 20-ти декември не очекува вистински спектакл организиран од А1

Прочитај ја цела објава

МЕФ ги објави групите и сатниците за регионалните квалификации во Tekken и PES2020 за Светското Првенство

    МЕФ ги објави групите и сатниците за регионалните квалификации во Tekken и PES2020 за Светското Првенство

Откако беа објавени групите за Dota 2, МЕФ тоа го направи и за Tekken и PES2020. Во продолжение на текстот ќе можете да дознаете кога нашите репрезентативци играат и во

Прочитај ја цела објава

Македонската еспорт репрезентација комплетирана за Светското Првенство

    Македонската еспорт репрезентација комплетирана за Светското Првенство

Македонската еспорт репрезентација ќе се натпреварува со 60 други држави на Светското Првенство. Оваа година, поради пандемијата, ќе се одржува онлајн, а ќе започне на 31-ви октомври 2020 година. Минатата

Прочитај ја цела објава

Македонската Еспорт Федерација со турнир во Tekken

    Македонската Еспорт Федерација со турнир во Tekken

Македонската Еспорт Федерација со уште еден квалификациски настан, но овој пат во играта Tekken за Светското Првенство во Израел. Националните

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK