ESPORTS.MK

Tag "Rogue"

G2 го победи Rogue во дерби натпреварот, Fnatic на врвот на табелата

    G2 го победи Rogue во дерби натпреварот, Fnatic на врвот на табелата

По 11-тото коло во LEC лигата, Fnatic се изедначи со Rogue на врвот на табелата, благодарение на големиот ривал G2 , кој успеа да го победи Rogue. G2 помина низ

Прочитај ја цела објава

MAD Lions го освоија својот прв LEC шампионат со неверојатен reverse sweep против Rogue

    MAD Lions го освоија својот прв LEC шампионат со неверојатен reverse sweep против Rogue

Потребни беа пет од највозбудливите игри што ги видовме оваа сезона на LEC, но MAD Lions стојат високо над Rogue и остатокот од натпреварувачите како шампиони во Пролетниот Сплит во

Прочитај ја цела објава

MAD Lions vs Rogue постави нов рекорд на гледаност во Пролетниот сплит на LEC 2021

    MAD Lions vs Rogue постави нов рекорд на гледаност во Пролетниот сплит на LEC 2021

После еден од најнезаборавните и драматични завршетоци на Пролетниот сплит на LEC, ретко кој имал време да размисли за гледаноста на финалето. Сепак, со задоволство можеме да кажеме дека бројките

Прочитај ја цела објава

Rogue прв учесник на Светското првенство на LOL 2020 година

    Rogue прв учесник на Светското првенство на LOL 2020 година

Со победата против Origen во последната недела од натпреварите од регуларната летна сезона 2020 година, Rogue го освои првото место на табелата кое обезбедува минимум топ 4 финиш во плејоф

Прочитај ја цела објава

MSL се враќа во North

    MSL се враќа во North

Заедно со новите дресови, North преку видео го најави и враќањето на Mathias “MSL” Lauridsen во екипата. Mathias “MSL” Lauridsen

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK