ESPORTS.MK

Tag "Red Bull Campus Clutch"

eSports ENTiTY победници во националното финале на Red Bull Campus Clutch

    eSports ENTiTY победници во националното финале на Red Bull Campus Clutch

После одиграните квалификации, конечно стигнавме и до националното финале на Red Bull Campus Clutch, каде што победата ја издвоија eSports ENTiTY, и ќе ја имаат честа да ја претставуваат Македонија

Прочитај ја цела објава

Red Bull Campus Clutch втори квалификации

    Red Bull Campus Clutch втори квалификации

Вторите квалификации за Red Bull Campus Clutch се одиграа вчера. Настанот можевте да го проследните на каналот на GG.MK, каде што седум тима се бореа за последните две места во

Прочитај ја цела објава

Red Bull Campus Clutch први квалификации

    Red Bull Campus Clutch први квалификации

Во текот на вчерашниот ден, на каналот на GG.MK се одиграа првите отворени квалификации за турнирот, каде што шест тима се бореа за место во националното финале, кое ќе се

Прочитај ја цела објава

Пријави учество на Red Bull Campus Clutch и гејмај за PC Intel Phantom

    Пријави учество на Red Bull Campus Clutch и гејмај за PC Intel Phantom

Напишавме, раскажавме и посочивме 1001 една причина зошто треба да се пријавиш на Red Bull Campus Clutch. Но, за на крај зачувавме неколку причини кои нема да те остават рамнодушен.

Прочитај ја цела објава

Како да го формираш најдобриот VALORANT тим

    Како да го формираш најдобриот VALORANT тим

Размислуваш да бидеш дел од Red Bull Campus Clutch? Сите знаеме дека одговорот е ДА, па затоа го прашавме Aleksander

Прочитај ја цела објава

Пријави се за Red Bull Campus Clutch

    Пријави се за Red Bull Campus Clutch

Red Bull Campus Clutch е првиот глобален турнир за студенти во гејмање за најозборуваната, најгледаната и најиграната игра на годината,

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK