ESPORTS.MK

Tag "pes2020"

Нови Gaming викенди на А1 Адрија Лигата

    Нови Gaming викенди на А1 Адрија Лигата

По враќањето од кратката хибернација, време е да се загреат маусите и тастатурите со претстојните две сезони на Лигата преку оддржување на два A1 Gaming Weekend турнир. A1 Gaming Weekend

Прочитај ја цела објава

Македонската еспорт репрезентација комплетирана за Светското Првенство

    Македонската еспорт репрезентација комплетирана за Светското Првенство

Македонската еспорт репрезентација ќе се натпреварува со 60 други држави на Светското Првенство. Оваа година, поради пандемијата, ќе се одржува онлајн, а ќе започне на 31-ви октомври 2020 година. Минатата

Прочитај ја цела објава

Европскиот Куп на Нации заврши со големи успеси за македонската еспорт сцена

    Европскиот Куп на Нации заврши со големи успеси за македонската еспорт сцена

Македонските еспорт екипи покажаа исклучително добри резултати во Европскиот Куп на Нации под името „StayHome European Nations Cup“, освојувајќи шампионско место во League of Legends и вице шампионско место во

Прочитај ја цела објава

#ОстаниДома е-спорт турнир во организација на Македонската е-Спорт Федерација

    #ОстаниДома е-спорт турнир во организација на Македонската е-Спорт Федерација

Македонската е-Спорт Федерација ќе организира турнири во 3 е-спорт дисциплини, продолжувајќи ги своите активности и во време на епидемија и ограничување на движењето и работењето. Учесниците ќе се натпреваруваат во

Прочитај ја цела објава

Иран, Ј. Кореа и Шведска позлатени, Јапонија севкупен победник на 11. СЕП

    Иран, Ј. Кореа и Шведска позлатени, Јапонија севкупен победник на 11. СЕП

За време од три дена, интернационалните еспорт натпреварувања го достигнаа својот врв на 11. Светско Еспорт Првенство 2019 во Сеул,

Прочитај ја цела објава

Ни останува уште еден ден игра, Македонија има шанси за понатамошен пласман

    Ни останува уште еден ден игра, Македонија има шанси за понатамошен пласман

Првиот ден од Светското Еспорт Првенство во организација на Интернационалната Еспорт Федерација заврши. Одиграни се многу мечеви во три различни

Прочитај ја цела објава

Македонија со своја репрезентација на Светското Еспорт Првенство

    Македонија со своја репрезентација на Светското Еспорт Првенство

Почетокот на 11. Светското Еспорт Првенство во Сеул, Ј. Кореа во организација на ИЕСФ речиси да е пред нас и

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ