ESPORTS.MK

Tag "og"

OG ќе ја брани својата титула на The International 10

    OG ќе ја брани својата титула на The International 10

После пет тензични меча во финалето на квалификациите, OG успеа да ги победи Tundra Esports и да го земе последното слободно место на The International 10. Tundra Esports играше одлично

Прочитај ја цела објава

Ana ја напушта професионалната Дота 2 сцена

    Ana ја напушта професионалната Дота 2 сцена

OG се збогуваат со Anathan “Ana” Pham, и со тоа остануваат без еден играч пред квалификациите за The International 10. [email protected] has decided to no longer compete in Dota 2.

Прочитај ја цела објава

OG го обнови договорот со aleksib, valde и mantuu

    OG го обнови договорот со aleksib, valde и mantuu

OG излезе со соопштение дека договорите со нивните топ три играчи се продолжени до крајот на 2022 година. Тие ќе ги имаат Aleksi “Aleksib” Virolainen, Valdemar “valde” Vangså и Mateusz

Прочитај ја цела објава

NA’VI го обезбедија нивното место на BLAST Premier Global Finals

    NA’VI го обезбедија нивното место на BLAST Premier Global Finals

Natus Vincere успешно ги заврши квалификациите со што завршија на првото место на табелата според добиени поени. Na’Vi се квалификуваше за BLAST Premier Global Finals преку системот за рангирање на

Прочитај ја цела објава

Познати првите екипи за DreamHack Open Summer

    Познати првите екипи за DreamHack Open Summer

Dreamhack ги соопшите екипите кои ќе бидат присутни на нивниот DreamHack Open Summer турнир. DreamHack Open Summer ќе биде поделен

Прочитај ја цела објава

Saksa прогласен за МВП на турнирот OGA Dota 2 PIT 2020 Online

    Saksa прогласен за МВП на турнирот OGA Dota 2 PIT 2020 Online

Со одлични перформанси во тимот на OG, Saksa е прогласен за МВП ! Иако поголемиот дел од фановите на OG

Прочитај ја цела објава

Сите поканети тимови на ESL One Birmingham 2020 Online

    Сите поканети тимови на ESL One Birmingham 2020 Online

Списокот за овој турнир во Дота 2 е скоро пополнет, и сите директни покани се испратени до поголемите тимови. Веќе

Прочитај ја цела објава

Virtus.Pro Победници на ESL One Los Angeles 2020

    Virtus.Pro Победници на ESL One Los Angeles 2020

Virtus.Pro со одлични перформанси на ESL One Los Angeles 2020. Virtus.Pro во финалето на ESL One Los Angeles играа против

Прочитај ја цела објава

Промена во тимот OG поради корона вирусот

    Промена во тимот OG поради корона вирусот

Актуелниот TI шампион е приморан да игра онлајн турнири во изменет состав поради тоа што играчите им се растурени на

Прочитај ја цела објава

WePlay! Непрофитабилен турнир во Дота 2

    WePlay! Непрофитабилен турнир во Дота 2

WePlay! турнирот започнува на 20 и ќе трае до 26 Март. Март требаше да биде одличен месец за фановите на

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK