ESPORTS.MK

Tag "#MSI"

Royal Never Give Up се победници на MSI 2021

    Royal Never Give Up се победници на MSI 2021

Шампионот во LPL лигата Royal Never Give Up го победи актуелниот светски шампион DWG KIA во решавачкиот петти натпревар од големото финале на MSI 2021, со што на Кина и донесе

Прочитај ја цела објава

Damwon Kia во доста возбудлива серија од 5 гејма против MAD Lions во второто полуфинале на MSI 2021

    Damwon Kia во доста возбудлива серија од 5 гејма против MAD Lions во второто полуфинале на MSI 2021

Во тесна серија од 5 натпревари, Damwon Kia славеше против MAD Lions и се спремни да се сретнат со RNG во финалето, кое се очекува да биде финале со високо

Прочитај ја цела објава

MSI 2021: Cloud9 остана без место во плејофот

    MSI 2021: Cloud9 остана без место во плејофот

Со натпреварите од деветтото и десеттото коло заврши rumble фазата на Mid-Season Invitational 2021 година. Америка и Австралија останаа без претставници во плејофот во кој RNG ќе се сретне со

Прочитај ја цела објава

Cloud9 ја одржува во живот надежта за напредување на турнирот со доминантна победа против RNG во 2021 MSI rumble фазата

    Cloud9 ја одржува во живот надежта за напредување на турнирот со доминантна победа против RNG во 2021 MSI rumble фазата

Ако сте обожавател на Северноамериканската League of Legends и гледате MSI, знаете дека работите не изгледаа одлично за Cloud9 во rumble фаза на MSI во 2021 година. Но, има трошка

Прочитај ја цела објава

MSI 2021: Досегашни резултати од Rumble фазата

    MSI 2021: Досегашни резултати од Rumble фазата

Riot воведе нов формат за овогодинешниот MSI, давајќи им на екипите од League of Legends повеќе поттик за настап на

Прочитај ја цела објава

Историски успех – Австралија за прв пат во главната фаза на MSI

    Историски успех – Австралија за прв пат во главната фаза на MSI

Австралискиот тим Pentanet.GG успеа да го совлада рускиот шампион Unicorns of Love во тај-брејкот за второто место во групата А,

Прочитај ја цела објава

MSI 2021: Резултати и пласмани во групната фаза

    MSI 2021: Резултати и пласмани во групната фаза

Mid-Season Invitational се врати по пауза од една година. Овој пат, 11 League of Legends тимови што претставуваат 11 региони

Прочитај ја цела објава

Како да гледате MSI 2021

    Како да гледате MSI 2021

Првиот меѓународен настан во League of Legends за оваа година започнува со Mid-Season Invitational во Reykjavík, Исланд на 6 мај.

Прочитај ја цела објава

Cloud9 го победи Team Liquid во 2021 LCS Mid-Season Showdown и обезбедија место во Mid-Season Invitational

    Cloud9 го победи Team Liquid во 2021 LCS Mid-Season Showdown и обезбедија место во Mid-Season Invitational

Овој сплит беше полн со многу неочекувани работи, како пензионирање на важни играчи, како и многу нови играчи се покажаа

Прочитај ја цела објава

Се што треба да знаете за 2021 Mid-Season Invitational

    Се што треба да знаете за 2021 Mid-Season Invitational

Оваа година MSI еволуира во поинтересен формат. MSI се врати по пауза од една година. Но, овој пат има повеќе

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ