ESPORTS.MK

Tag "mad lions"

Damwon Kia во доста возбудлива серија од 5 гејма против MAD Lions во второто полуфинале на MSI 2021

    Damwon Kia во доста возбудлива серија од 5 гејма против MAD Lions во второто полуфинале на MSI 2021

Во тесна серија од 5 натпревари, Damwon Kia славеше против MAD Lions и се спремни да се сретнат со RNG во финалето, кое се очекува да биде финале со високо

Прочитај ја цела објава

MAD Lions го освоија својот прв LEC шампионат со неверојатен reverse sweep против Rogue

    MAD Lions го освоија својот прв LEC шампионат со неверојатен reverse sweep против Rogue

Потребни беа пет од највозбудливите игри што ги видовме оваа сезона на LEC, но MAD Lions стојат високо над Rogue и остатокот од натпреварувачите како шампиони во Пролетниот Сплит во

Прочитај ја цела објава

MAD Lions vs Rogue постави нов рекорд на гледаност во Пролетниот сплит на LEC 2021

    MAD Lions vs Rogue постави нов рекорд на гледаност во Пролетниот сплит на LEC 2021

После еден од најнезаборавните и драматични завршетоци на Пролетниот сплит на LEC, ретко кој имал време да размисли за гледаноста на финалето. Сепак, со задоволство можеме да кажеме дека бројките

Прочитај ја цела објава

MAD Lions ги совладаа G2 Esports во натпреварот на неделата во LEC лигата

    MAD Lions ги совладаа G2 Esports во натпреварот на неделата во LEC лигата

Најпријатното изненадување во LOL Е-спорт во 2020 година се екипата на MAD Lions кои го потврди својот квалитет и ја зацврсти својата позиција на врвот на табелата со голема победа

Прочитај ја цела објава

Познати првите екипи за DreamHack Open Summer

    Познати првите екипи за DreamHack Open Summer

Dreamhack ги соопшите екипите кои ќе бидат присутни на нивниот DreamHack Open Summer турнир. DreamHack Open Summer ќе биде поделен

Прочитај ја цела објава

IEM Katowice четврти ден

    IEM Katowice четврти ден

Во четвртиот ден од IEM Katowice се одиграа шест возбудливи натпревари, каде можевме да видиме квалитетен CSGO и неколку изненадувања.

Прочитај ја цела објава

IEM Katowice 2020 трет ден

    IEM Katowice 2020 трет ден

Како први мечеви од третиот ден ги имавме мечевите од Lower Bracket-от каде што беа испратени губетниците од првиот односно

Прочитај ја цела објава

BIG до победа на Dreamhack Open Leipzig преку Renegades

    BIG до победа на Dreamhack Open Leipzig преку Renegades

Во ЛАН дебито на нивниот овој ростер, BIG ја прогласи освои титулата на Dreamhack Open Leipzig совладувајќи ги Renegades во

Прочитај ја цела објава

ICE Challenge 2020 – уште еден турнир од светски размер во Лондон?

    ICE Challenge 2020 – уште еден турнир од светски размер во Лондон?

Организаторите на ICE Challenge ги открија сите тимови учесници и на каков формат ќе се одигра турнирот од 250.000 американски

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK