ESPORTS.MK

Tag "#LPL"

RNG го победи PSG Talon и се квалификува во финалето на MSI 2021

    RNG го победи PSG Talon и се квалификува во финалето на MSI 2021

PSG Talon беше достоен противник, но не можеше да го запре првопласираниот тим од LPL во добивањето на едното финално место во последната конфронтација на MSI 2021. Серија започна со

Прочитај ја цела објава

Cloud9 ја одржува во живот надежта за напредување на турнирот со доминантна победа против RNG во 2021 MSI rumble фазата

    Cloud9 ја одржува во живот надежта за напредување на турнирот со доминантна победа против RNG во 2021 MSI rumble фазата

Ако сте обожавател на Северноамериканската League of Legends и гледате MSI, знаете дека работите не изгледаа одлично за Cloud9 во rumble фаза на MSI во 2021 година. Но, има трошка

Прочитај ја цела објава

Овие се најиграните шампиони во LoL

    Овие се најиграните шампиони во LoL

Дали сте подготвени да станете професионални играчи? Само пред неколку недели, зборувавме за моменталните врвни мета-шампиони во LoL што треба да ги користите ако сакате да се искачите на врвот.

Прочитај ја цела објава

Волшебните Suning ги изненадија TES во борбата за последното финално место

    Волшебните Suning ги изненадија TES во борбата за последното финално место

Suning уште еднаш се појави како победник во дербито на LPL на СП 2020, овој пат победувајќи го во вториот полуфинален натпревар актуелниот шампион на Кина Top Esports со резултат

Прочитај ја цела објава

Извлечени Четвртфиналните парови на Светското првенство во ЛоЛ 2020 година

    Извлечени Четвртфиналните парови на Светското првенство во ЛоЛ 2020 година

Оваа година се пласираа три екипи од Кореја и Кина (LCK и LPL) и две од Европа (LEC) во најдобрите

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ