ESPORTS.MK

Tag "lol"

Извлечени групите за Светското првенство во LoL 2021 година

    Извлечени групите за Светското првенство во LoL 2021 година

Riot го претстави распоредот на групи за плејофот и главната фаза од претстојното Светско Првенство во LoL, а честа да ги извлече групите ја имаше џунглерот на G2, Marcin “Jankos”

Прочитај ја цела објава

Ова е најновиот пласман на тимовите во летниот сплит на LCS 2021

    Ова е најновиот пласман на тимовите во летниот сплит на LCS 2021

LCS се врати со некои промени во форматот. Riot верува дека овие промени, во комбинација со „ремонт“ на аматерскиот екосистем, ќе помогнат да се развие Северна Американскиот регион во конкурентен

Прочитај ја цела објава

G2 го победи Rogue во дерби натпреварот, Fnatic на врвот на табелата

    G2 го победи Rogue во дерби натпреварот, Fnatic на врвот на табелата

По 11-тото коло во LEC лигата, Fnatic се изедначи со Rogue на врвот на табелата, благодарение на големиот ривал G2 , кој успеа да го победи Rogue. G2 помина низ

Прочитај ја цела објава

Академијата на FlyQuest го победи Cloud9 во летниот LCS сплит 2021 година

    Академијата на FlyQuest го победи Cloud9 во летниот LCS сплит 2021 година

На еден од најтензичните и израмнети натпревари на Летниот Сплит во 2021 година, FlyQuest тесно го победи Cloud9. И FlyQuest и Cloud9 имаа свои предности во делови од играта ,

Прочитај ја цела објава

Кризата продолжува – и Excel го победи G2 Esports

    Кризата продолжува – и Excel го победи G2 Esports

G2 Esports го претрпе третиот последователен пораз во LEC лигата, овојпат од нив беа подобри Excel кои настапија со двајца

Прочитај ја цела објава

Црвена звезда осамена на врвот на Балканската Еспорт Лига

    Црвена звезда осамена на врвот на Балканската Еспорт Лига

„Црвено-белите“ го искористија новиот кикс на Nexus за да се одвојат на врвот на табелата во Балканската Еспорт Лига со

Прочитај ја цела објава

Fnatic го декласираше G2 Esports во големото дерби на LEC

    Fnatic го декласираше G2 Esports во големото дерби на LEC

Иако сезоната ја започнаа со два порази, Fnatic  успеа брзо да се опорави со пет победи во низа, вклучувајќи победа

Прочитај ја цела објава

Jatt се повлекува од функцијата главен тренер на League of Legends екипата на Team Liquid

    Jatt се повлекува од функцијата главен тренер на League of Legends екипата на Team Liquid

Сè е променето во LCS. Денес Team Liquid објави серија измени во својот тим на средината на Летниот Сплит, почнувајќи

Прочитај ја цела објава

LoL Worlds 2021 ќе се игра низ пет кинески градови

    LoL Worlds 2021 ќе се игра низ пет кинески градови

На почетокот на оваа година беше објавено дека LoL Worlds 2021 ќе се одржува во Кина втора година по ред

Прочитај ја цела објава

100 Thieves им ја зададоа на TSM првата загуба во летната сезона од LCS 2021

    100 Thieves им ја зададоа на TSM првата загуба во летната сезона од LCS 2021

100 Thieves со феноменален гејм против непоразените TSM, приближувајќи се сѐ поблиску и поблиску до нивното прво место. 100 Thieves

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK