ESPORTS.MK

Tag "LEC"

Дали Schalke 04 го продава своето место во LEC?

    Дали Schalke 04 го продава своето место во LEC?

Германскиот League of Legends тим, Schalke 04, размислува за продажба на нивното место во LEC лигата. Schalke 04 се во лигата скоро пет години и тие се едни од најомилените

Прочитај ја цела објава

G2 Esports vs Fnatic: Преглед на најголемото ривалство во Европската League of Legends

    G2 Esports vs Fnatic: Преглед на најголемото ривалство во Европската League of Legends

Само три екипи имаат освоено европски титули во League of Legends од почетокот на професионалната лига пред осум години. Во летото 2014 година, Allianceго освои својот прв и единствен трофеј.

Прочитај ја цела објава

Извлечени Четвртфиналните парови на Светското првенство во ЛоЛ 2020 година

    Извлечени Четвртфиналните парови на Светското првенство во ЛоЛ 2020 година

Оваа година се пласираа три екипи од Кореја и Кина (LCK и LPL) и две од Европа (LEC) во најдобрите 8. Ждрепката излезе таква  што овој пат ќе гледаме два

Прочитај ја цела објава

Rogue прв учесник на Светското првенство на LOL 2020 година

    Rogue прв учесник на Светското првенство на LOL 2020 година

Со победата против Origen во последната недела од натпреварите од регуларната летна сезона 2020 година, Rogue го освои првото место на табелата кое обезбедува минимум топ 4 финиш во плејоф

Прочитај ја цела објава

Vitality со победа против Origen остана во трката за плејоф

    Vitality со победа против Origen остана во трката за плејоф

Aljoša “Milica” Kovandžić и тимот на Vitality сеуште имаат шанса да се пласираат во плејоф-от на летната сезона на LEC

Прочитај ја цела објава

MAD Lions ги совладаа G2 Esports во натпреварот на неделата во LEC лигата

    MAD Lions ги совладаа G2 Esports во натпреварот на неделата во LEC лигата

Најпријатното изненадување во LOL Е-спорт во 2020 година се екипата на MAD Lions кои го потврди својот квалитет и ја

Прочитај ја цела објава

Bwipo зборува за слабите резултати на Fnatic и презема еднаква одговорност

    Bwipo зборува за слабите резултати на Fnatic и презема еднаква одговорност

Второто коло од летниот сплит на Европскиот шампионат во League of Legends само што започна после една недела одмор и

Прочитај ја цела објава

Origen ги демолираа G2 во петтата недела од летниот сплит на LEC

    Origen ги демолираа G2 во петтата недела од летниот сплит на LEC

По минатонеделната пауза, LEC денеска се врати и фановите беа почестени со уште една пресметка помеѓу G2 и Origen. Оrigen

Прочитај ја цела објава

Најдобрите партнерства во е-спортот за Јануари 2020 година

    Најдобрите партнерства во е-спортот за Јануари 2020 година

Секој месец, многу партнерства се објавуваат во е-спортот. Тешко е да се следат сите но ќе се потрудиме да ви

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ