ESPORTS.MK

Tag "LEC"

Разврска на пролетните сплитови во Европа и Северна Америка

    Разврска на пролетните сплитови во Европа и Северна Америка

Пролетниот сплит заврши во Европа, но сеуште трае во Северна Америка.  Осум недели, 10-те тимови кои се натпреваруваа во LEC се бореа за пласман во пролетниот плеј-оф 2022 година, каде

Прочитај ја цела објава

G2 го победи Rogue во дерби натпреварот, Fnatic на врвот на табелата

    G2 го победи Rogue во дерби натпреварот, Fnatic на врвот на табелата

По 11-тото коло во LEC лигата, Fnatic се изедначи со Rogue на врвот на табелата, благодарение на големиот ривал G2 , кој успеа да го победи Rogue. G2 помина низ

Прочитај ја цела објава

Кризата продолжува – и Excel го победи G2 Esports

    Кризата продолжува – и Excel го победи G2 Esports

G2 Esports го претрпе третиот последователен пораз во LEC лигата, овојпат од нив беа подобри Excel кои настапија со двајца нови играчи во нивниот состав. Фановите на G2 Esports имаат

Прочитај ја цела објава

Fnatic го декласираше G2 Esports во големото дерби на LEC

    Fnatic го декласираше G2 Esports во големото дерби на LEC

Иако сезоната ја започнаа со два порази, Fnatic  успеа брзо да се опорави со пет победи во низа, вклучувајќи победа против нивниот најголем ривал G2 , стигнувајќи до второто место

Прочитај ја цела објава

FC Schalke 04, наводно, ја продава франшизата во LEC за 36 милиони долари

    FC Schalke 04, наводно, ја продава франшизата во LEC за 36 милиони долари

Само пред неколку дена се потврди дека FC Schalke 04 ќе се повлече од LEC и ќе го продаде своето

Прочитај ја цела објава

Schalke 04 потврди дека нивното место во LEC е за продажба

    Schalke 04 потврди дека нивното место во LEC е за продажба

Schalke 04 потврди дека нивното место во LEC е отворено за продажба. Управниот директор на тимот за еспорт, Tim Reichert,

Прочитај ја цела објава

Од EBL до LEC, Twohoyrz дебитира за SK Gaming

    Од EBL до LEC, Twohoyrz дебитира за SK Gaming

Поранешниот мид лејнер на шампионот на EBL, ŠAIM SE SuppUp, Mihail “twohoyrz” Petkov, ќе игра за SK Gaming на почетокот

Прочитај ја цела објава

MAD Lions го освоија својот прв LEC шампионат со неверојатен reverse sweep против Rogue

    MAD Lions го освоија својот прв LEC шампионат со неверојатен reverse sweep против Rogue

Потребни беа пет од највозбудливите игри што ги видовме оваа сезона на LEC, но MAD Lions стојат високо над Rogue

Прочитај ја цела објава

Upset блескаше во победата на Fnatic против SK Gaming во првата рунда од LEC playoffs во пролетниот сплит 2021

    Upset блескаше во победата на Fnatic против SK Gaming во првата рунда од LEC playoffs во пролетниот сплит 2021

Fnatic go направи првиот чекор на нивниот долг пат до LEC титула. Плеј-офот во Пролетниот Сплит на LEC во 2021

Прочитај ја цела објава

Овие се најиграните шампиони во LoL

    Овие се најиграните шампиони во LoL

Дали сте подготвени да станете професионални играчи? Само пред неколку недели, зборувавме за моменталните врвни мета-шампиони во LoL што треба

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ