ESPORTS.MK

Tag "league of legends"

Viego исклучен, пронајден е баг што уништува кула со еден удар

    Viego исклучен, пронајден е баг што уништува кула со еден удар

За многу League of Legends играчи, Viego е инстант бан изминатото време поради тоа што е откриен нов баг што речиси ја крши играта што дозволува на овој шампион да

Прочитај ја цела објава

A1 Game Fest прв ден (Tekken7 & League of Legends)

    A1 Game Fest прв ден (Tekken7 & League of Legends)

Македонската публика изминатиов викенд можеше да сведочи уште еден гејминг настан кој што дефинитивно ја разби Ковид-19 монотонијата и досадата. Оваа година дечките од организацијата на A1 Game Fest можат

Прочитај ја цела објава

Европскиот Куп на Нации заврши со големи успеси за македонската еспорт сцена

    Европскиот Куп на Нации заврши со големи успеси за македонската еспорт сцена

Македонските еспорт екипи покажаа исклучително добри резултати во Европскиот Куп на Нации под името „StayHome European Nations Cup“, освојувајќи шампионско место во League of Legends и вице шампионско место во

Прочитај ја цела објава

Оборен рекордот по број на играчи во CS:GO

    Оборен рекордот по број на играчи во CS:GO

За прв пат од 2012 година кога CS:GO беше официјално претставена, бројката на активни играчи во рок од 24 часа изнесуваше преку 900,000 и со тоа се обори рекордот од

Прочитај ја цела објава

Топ еспорт игри 2020: кои наслови се најголемите во компетaтивниот гејминг

    Топ еспорт игри 2020: кои наслови се најголемите во компетaтивниот гејминг

Преглед на најдобрите еспорт игри и што точно ги прави најуспешни Компетативниот гејминг е популарен избор за релаксација минативе декади,

Прочитај ја цела објава

Најдобрите партнерства во е-спортот за Јануари 2020 година

    Најдобрите партнерства во е-спортот за Јануари 2020 година

Секој месец, многу партнерства се објавуваат во е-спортот. Тешко е да се следат сите но ќе се потрудиме да ви

Прочитај ја цела објава

100Thieves со нов од светски размер комплекс

    100Thieves со нов од светски размер комплекс

100 Thieves Cash App Compound-от беше претставена пред јавноста во средата, како ново седиште на организацијата. Introducing the 100 Thieves

Прочитај ја цела објава

Светски познатиот Антоан Гризман навлегува во еспорт индустријата.

    Светски познатиот Антоан Гризман навлегува во еспорт индустријата.

Францускиот фудбалер Антоан Гризман, кој игра како напаѓач за шпанскиот фудбалски клуб Барселона, наводно основал своја еспорт организација под името

Прочитај ја цела објава

Reborn Esports, најдобрите во македонскиот LoL

    Reborn Esports, најдобрите во македонскиот LoL

По речиси месец интензивно натпреварување NEL Македонија во League of Legends заврши, а ние веќе го имаме нашиот шампион и репрезентација.

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ