ESPORTS.MK

Tag "lcs"

Golden Guardians изненадија со победа против Cloud9 во осмата недела од LCS летниот сплит 2020 година

    Golden Guardians изненадија со победа против Cloud9 во осмата недела од LCS летниот сплит 2020 година

Се што е потребно функционира во точно време и на точен начин за Golden Guardians. Golden Guardians ги победија Cloud9  во нивната оригинална игра, на многу одлучен начин за време

Прочитај ја цела објава

Team Liquid ги победија Cloud9 во големиот дерби натпревар во LCS лигата

    Team Liquid ги победија Cloud9 во големиот дерби натпревар во LCS лигата

Во динамичниот дуел помеѓу двата најдобри тима во LCS, триумфална излезе екипата на Team Liquid, која покажа дека навистина ја пребродила кризата од минатата сезона и дека е спремна да

Прочитај ја цела објава

Goldenglue останува во екипата на Evil Geniuses до крајот на сезоната

    Goldenglue останува во екипата на Evil Geniuses до крајот на сезоната

Greyson “Goldenglue” Glimer првично имаше склучено договор со EG на само една недела, но после победата против прво пласираната екипа на Cloud9, решено е да остане во тимот до крај

Прочитај ја цела објава

Meteos ги напушти 100 Thieves

    Meteos ги напушти 100 Thieves

Популарниот американски LOL играч, William “Meteos” Hartman официјално ја прекина соработката со тимот на 100 Thieves, незадоволен од условите кои му беа понудени откако беше префрлен на клупата за резервни

Прочитај ја цела објава

Evil Geniuses им го зададоа вториот пораз на Cloud9 во летниот сплит на LCS во 2020 година

    Evil Geniuses им го зададоа вториот пораз на Cloud9 во летниот сплит на LCS во 2020 година

Goldenglue и Huni се покажаа во право светло и изиграа феноменално. На почетокот на летниот сплит во 2020 година, многу

Прочитај ја цела објава

Goldenglue и Huni ќе играат за LCS тимот Evil Geniuses

    Goldenglue и Huni ќе играат за LCS тимот Evil Geniuses

Evil Geniuses во петтата недела од NA LCS влегуваат со промени во Мид и Топ лејнот. Само еден ден откако

Прочитај ја цела објава

SOAZ ќе го направи своето деби во LCS како top laner за Immortals во 2020 година

    SOAZ ќе го направи своето деби во LCS како top laner за Immortals во 2020 година

После помината пола година од LEC, поранешниот играч на Misfits Paul “sOAZ” Boyer ќе се префрли во LCS за да

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ