ESPORTS.MK

Tag "lcs"

Овие се најиграните шампиони во LoL

    Овие се најиграните шампиони во LoL

Дали сте подготвени да станете професионални играчи? Само пред неколку недели, зборувавме за моменталните врвни мета-шампиони во LoL што треба да ги користите ако сакате да се искачите на врвот.

Прочитај ја цела објава

CLG продолжува да расипува планови, поразувајќи ги Cloud 9 на последниот викенд на натпревари од пролетниот сплит на LCS 2021

    CLG продолжува да расипува планови, поразувајќи ги Cloud 9 на последниот викенд на натпревари од пролетниот сплит на  LCS 2021

Време е да престанете да ги исклучувате CLG. Откако ја започна сезоната со беден резултат од 1-10, тимот победи четири од последните пет натпревари, разбранувајќи ги плановите на некои од

Прочитај ја цела објава

TSM со comeback-от на годината против првопласираниот Cloud 9 во 5-тата недела од пролетниот сплит на LCS 2021

    TSM со comeback-от на годината против првопласираниот Cloud 9 во 5-тата недела од пролетниот сплит на LCS 2021

Почетокот на овој натпревар беше апсолутен кошмар за актуелните шампиони на LCS, но TSM не беа обесхрабрени против Cloud9 денес, обезбедувајќи една од најдобрите игри на сплитот. Едно е TSM

Прочитај ја цела објава

Evil Geniuses ги доминираа 100 Thieves во дебитантскиот меч на Ryoma за оваа сезона

    Evil Geniuses ги доминираа 100 Thieves во дебитантскиот меч на Ryoma за оваа сезона

Evil Geniuses се подобрија на 8-5 во пролетната сезона од LCS со убедлива победа над 100 Thieves, кои влегоа во овој натпревар со смена на Damonte со австралискиот мид лејнер

Прочитај ја цела објава

100 Thieves со голем comeback против Dignitas во четвртата недела од Пролетниот сплит на LCS

    100 Thieves со голем comeback против Dignitas во четвртата недела од Пролетниот сплит на LCS

Засега е завршена битката за дефинитивно второ место во Пролетниот Сплит во 2021 година. 100 Thieves го совладаа Dignitas во

Прочитај ја цела објава

Golden Guardians ги изненадија 100 Thieves во маратонска 56 минутна игра

    Golden Guardians ги изненадија 100 Thieves во маратонска 56 минутна игра

Во најголемото изненадување од досегашниот Пролетен сплит на LCS во 2021 година, Golden Guardians ги победија 100 Thieves  во монструозно

Прочитај ја цела објава

SwordArt потпиша за TSM, добива 3 милиони годишно

    SwordArt потпиша за TSM, добива 3 милиони годишно

Team SoloMid  официјално го претстави сегашниот светски  вицешампион  Hu “SwordArt” Shuochieh  како нивниот нов support играч. Тој за две години

Прочитај ја цела објава

Team SoloMid е новиот LCS шампион на летниот сплит во 2020 година

    Team SoloMid е новиот LCS шампион на летниот сплит во 2020 година

TSM стигна до својата прва титула во LCS од 2017 година и по ред седма, откако во решавачкиот петти натпревар

Прочитај ја цела објава

TSM со победа против Cloud9 обезбеди пласман на Светското првенство во LoL 2020 година

    TSM со победа против Cloud9 обезбеди пласман на Светското првенство во LoL 2020 година

Team SoloMid за прв пат после 2017 година, ќе игра на Светското првенство во LoL, откако го совладаа најголемиот ривал

Прочитај ја цела објава

Падна C9- FlyQuest се избори за пласман на Светското првенство во LoL 2020 година

    Падна C9- FlyQuest се избори за пласман на Светското првенство во LoL 2020 година

FlyQuest стана другиот тим кој се пласира на Светското првенство на LoL 2020 година кое ќе се одржи во Кина

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ