ESPORTS.MK

Tag "lcs"

100 Thieves им ја зададоа на TSM првата загуба во летната сезона од LCS 2021

    100 Thieves им ја зададоа на TSM првата загуба во летната сезона од LCS 2021

100 Thieves со феноменален гејм против непоразените TSM, приближувајќи се сѐ поблиску и поблиску до нивното прво место. 100 Thieves започнаа со 2 победи и еден пораз во првата недела

Прочитај ја цела објава

Zven е префрлен во академијата на C9 и е заменет од K1ng

    Zven е префрлен во академијата на C9 и е заменет од K1ng

ADC играчот на Cloud9 Jesper “Zven” Svenningsen нема да игра за првиот тим на почетокот на летниот дел од сезоната, откако американската спортска организација официјално потврди дека Calvin “K1ng” Truong

Прочитај ја цела објава

100 Thieves го заменија нивниот главен тренер Zikz со Reapered кој е поранешниот тренер на Cloud9

    100 Thieves го заменија нивниот главен тренер Zikz со Reapered кој е поранешниот тренер на Cloud9

По три сезони, 100 Thieves ќе одат во нов правец со својот тренерски штаб на League of Legends. Организацијата се раздели со главниот тренер Zikz и го зеде поранешниот тренер

Прочитај ја цела објава

SwordArt и TSM ги елиминираа Evil Geniuses од LCS Mid-Season Showdown во една тесна и напната BO5 серија

    SwordArt и TSM ги елиминираа Evil Geniuses од LCS Mid-Season Showdown во една тесна и напната BO5 серија

Support  разлика од шест милиони долари резултираше со победа на TSM vs EG. TSM едноставно беа подобри кога требаше да бидат против EG, а тоа значи дека тие земаа добро

Прочитај ја цела објава

Завршија првите 2 натпревари од Mid-Season Showdown

    Завршија првите 2 натпревари од Mid-Season Showdown

Тоа беше поблиска серија отколку што можеа да наведат некои од бројките. Натпреварот на Team Liquid-TSM не разочара. Двата од

Прочитај ја цела објава

Овие се најиграните шампиони во LoL

    Овие се најиграните шампиони во LoL

Дали сте подготвени да станете професионални играчи? Само пред неколку недели, зборувавме за моменталните врвни мета-шампиони во LoL што треба

Прочитај ја цела објава

CLG продолжува да расипува планови, поразувајќи ги Cloud 9 на последниот викенд на натпревари од пролетниот сплит на LCS 2021

    CLG продолжува да расипува планови, поразувајќи ги Cloud 9 на последниот викенд на натпревари од пролетниот сплит на  LCS 2021

Време е да престанете да ги исклучувате CLG. Откако ја започна сезоната со беден резултат од 1-10, тимот победи четири

Прочитај ја цела објава

TSM со comeback-от на годината против првопласираниот Cloud 9 во 5-тата недела од пролетниот сплит на LCS 2021

    TSM со comeback-от на годината против првопласираниот Cloud 9 во 5-тата недела од пролетниот сплит на LCS 2021

Почетокот на овој натпревар беше апсолутен кошмар за актуелните шампиони на LCS, но TSM не беа обесхрабрени против Cloud9 денес,

Прочитај ја цела објава

Evil Geniuses ги доминираа 100 Thieves во дебитантскиот меч на Ryoma за оваа сезона

    Evil Geniuses ги доминираа 100 Thieves во дебитантскиот меч на Ryoma за оваа сезона

Evil Geniuses се подобрија на 8-5 во пролетната сезона од LCS со убедлива победа над 100 Thieves, кои влегоа во

Прочитај ја цела објава

100 Thieves со голем comeback против Dignitas во четвртата недела од Пролетниот сплит на LCS

    100 Thieves со голем comeback против Dignitas во четвртата недела од Пролетниот сплит на LCS

Засега е завршена битката за дефинитивно второ место во Пролетниот Сплит во 2021 година. 100 Thieves го совладаа Dignitas во

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK