ESPORTS.MK

Tag "iem katowice"

IEM Katowice 2021 Playoff

    IEM Katowice 2021 Playoff

Најголемиот CS:GO турнир досега за 2021 година стигна до плејоф фазата која ќе започне на 26-ти февруари. Групната фаза која траеше четири дена заврши во неделата, а Team Liquid и

Прочитај ја цела објава

Karrigan се враќа во FaZe Clan

    Karrigan се враќа во FaZe Clan

Данскиот ин-гејм лидер се враќа во FaZe Clan пред почетокот на IEM Katowice. Finn “⁠karrigan⁠” Andersen се врати во FaZe Clan – објавија од организацијата денеска. Финализирањето на овој трансфер

Прочитај ја цела објава

IEM Katowice 2021 Плеј-ин

    IEM Katowice 2021 Плеј-ин

IEM Katowice 2021 Плеј-ин започнува на 16ти февруари со првите осум мечеви од двојно-елеминационата фаза. За првата фаза форматот ќе биде BO1 со по три мечеви во 12:00 часот, 13:30

Прочитај ја цела објава

Kassad ги напушта 100Thieves

    Kassad ги напушта 100Thieves

Тренерот на 100Thieves Aleksandar “kassad” Trifunović го напушти тимот со меѓусебен договор, објави северноамериканската организација. Kassad најпрво се поврза со австралиската постава во која играа Justin “jks” Savage и Aaron

Прочитај ја цела објава

IEM Katowice пети ден

    IEM Katowice пети ден

Петиот ден од IEM Katowice помина според предвидувања на аналитичарите. Четврт-финални мечеви Првиот четврт-финален меч ни беше помеѓу шведскиот Fnatic

Прочитај ја цела објава

IEM Katowice четврти ден

    IEM Katowice четврти ден

Во четвртиот ден од IEM Katowice се одиграа шест возбудливи натпревари, каде можевме да видиме квалитетен CSGO и неколку изненадувања.

Прочитај ја цела објава

IEM Katowice 2020 трет ден

    IEM Katowice 2020 трет ден

Како први мечеви од третиот ден ги имавме мечевите од Lower Bracket-от каде што беа испратени губетниците од првиот односно

Прочитај ја цела објава

IEM Katowice 2020 прв ден

    IEM Katowice 2020 прв ден

Еден од најиконичните турнири само што започна, а пак мечевите успеаа да убаво да не изненадат со фантастичен CS. Во

Прочитај ја цела објава

Откриени првите екипи кои ќе се дел од IEM Katowice 2020

    Откриени првите екипи кои ќе се дел од IEM Katowice 2020

ESL ги претстави седумте екипи кои добија директни покани на IEM Katowice 2020. Првите три екипи што ќе присуствуваат на

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK