ESPORTS.MK

Tag "IEM Katowice 2021"

Gambit Esports се победници на IEM Katowice 2021

    Gambit Esports се победници на IEM Katowice 2021

Gambit ги победи на Virtus.pro во финалето на IEM Katowice 2021 и стигнаја до нивната втора најголема титула до сега. Тимот кој беше тотален аутсајдер на почетокот од овој настан

Прочитај ја цела објава

IEM Katowice 2021 Playoff

    IEM Katowice 2021 Playoff

Најголемиот CS:GO турнир досега за 2021 година стигна до плејоф фазата која ќе започне на 26-ти февруари. Групната фаза која траеше четири дена заврши во неделата, а Team Liquid и

Прочитај ја цела објава

IEM Katowice 2021

    IEM Katowice 2021

Најдобрите CS:GO тимови во светот се собраа во Катовице, Полска за најголемиот настан за 2021 година до сега. Наградниот фонд за оваа година е 1,000,000 долари и е дуплирана за

Прочитај ја цела објава

Karrigan се враќа во FaZe Clan

    Karrigan се враќа во FaZe Clan

Данскиот ин-гејм лидер се враќа во FaZe Clan пред почетокот на IEM Katowice. Finn “⁠karrigan⁠” Andersen се врати во FaZe Clan – објавија од организацијата денеска. Финализирањето на овој трансфер

Прочитај ја цела објава

IEM Katowice 2021 Плеј-ин

    IEM Katowice 2021 Плеј-ин

IEM Katowice 2021 Плеј-ин започнува на 16ти февруари со првите осум мечеви од двојно-елеминационата фаза. За првата фаза форматот ќе

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK