ESPORTS.MK

Tag "fortnite"

Највлијателните игри за првиот квартал за 2021 година

    Највлијателните игри за првиот квартал за 2021 година

Највлијателните PC игри за првиот четврт за 2021 година се: League of Legends, Counter Strike: Global Offensive и Fortnite додека ковид-19 полисите продолжуваат да ги вознемируваат рангирањата. Уште еднаш, League

Прочитај ја цела објава

Уште еден Avenger во универзумот на Fortnite

    Уште еден Avenger во универзумот на Fortnite

Ant-man е сега достапен за купување во Item Shop на Fortnite покрај останатите поважни Marvel суперхерои. Ant-man е иконски член на Avengers и се има појавено во неколку филмови, вклучувајќи

Прочитај ја цела објава

Уште еден бан на Twitch про играч, дали двојните стандарди се во игра?

    Уште еден бан на Twitch про играч, дали двојните стандарди се во игра?

Oвој пат Cody “Clix” Conrod се најде во „густо“. Додека го стримаше својот гејмплеј на Twitch, овој 16 годишник случајно на стрим го изложи својот фолдер од компјутерот каде имаше

Прочитај ја цела објава

Combat Gaming организира Fortnite хуманитарен натпревар тежок $50.000

    Combat Gaming организира Fortnite хуманитарен натпревар тежок $50.000

Организацијата Combat Gaming, што е под диригентска палка на 38 Entertainment Group, објави дека оддржува Fortnite хуманитарен натпревар кој ќе се стрима во живо каде учество ќе земат спортски и

Прочитај ја цела објава

A1 Game Fest 2020

    A1 Game Fest 2020

Еден од најголемите гејминг настани во нашата држава продолжува и оваа година но со малку поинаков формат. Викендот на 19-ти

Прочитај ја цела објава

Дејвид Бекам влегува во еспортот

    Дејвид Бекам влегува во еспортот

Еден од најпознатите и најпрепознатливите фудбалери во светот инвестира во нова организација која ќе се вика Guild Esports. Guild Esports

Прочитај ја цела објава

Како да го пополните карантинот!!!

    Како да го пополните карантинот!!!

Самоизлацијата како мерка против ширењето на Ковид19 е одличен начин да се потесетите на вашето дигитално детство или можеби да

Прочитај ја цела објава

100Thieves со нов од светски размер комплекс

    100Thieves со нов од светски размер комплекс

100 Thieves Cash App Compound-от беше претставена пред јавноста во средата, како ново седиште на организацијата. Introducing the 100 Thieves

Прочитај ја цела објава

Светски познатиот Антоан Гризман навлегува во еспорт индустријата.

    Светски познатиот Антоан Гризман навлегува во еспорт индустријата.

Францускиот фудбалер Антоан Гризман, кој игра како напаѓач за шпанскиот фудбалски клуб Барселона, наводно основал своја еспорт организација под името

Прочитај ја цела објава

Топ 10 Е-Спортови според Total Prize Pool

    Топ 10 Е-Спортови според Total Prize Pool

Старата 2019 година беше неверојатна за еспортот како екосистем кој доживеа раст имајќи преку 4000 натпревари кои вкупно вредеа 211м

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK