ESPORTS.MK

Tag "fnatic"

G2 го победи Rogue во дерби натпреварот, Fnatic на врвот на табелата

    G2 го победи Rogue во дерби натпреварот, Fnatic на врвот на табелата

По 11-тото коло во LEC лигата, Fnatic се изедначи со Rogue на врвот на табелата, благодарение на големиот ривал G2 , кој успеа да го победи Rogue. G2 помина низ

Прочитај ја цела објава

Sentinels се шампиони на VALORANT Masters

    Sentinels се шампиони на VALORANT Masters

Американската екипа Sentinels го освои првиот интернационален лан настан во VALORANT и стана дел од историјата во оваа игра. Десет најдобри екипи од светот се бореа за титулата на VALORANT

Прочитај ја цела објава

G2 Esports vs Fnatic: Преглед на најголемото ривалство во Европската League of Legends

    G2 Esports vs Fnatic: Преглед на најголемото ривалство во Европската League of Legends

Само три екипи имаат освоено европски титули во League of Legends од почетокот на професионалната лига пред осум години. Во летото 2014 година, Allianceго освои својот прв и единствен трофеј.

Прочитај ја цела објава

NA’VI го обезбедија нивното место на BLAST Premier Global Finals

    NA’VI го обезбедија нивното место на BLAST Premier Global Finals

Natus Vincere успешно ги заврши квалификациите со што завршија на првото место на табелата според добиени поени. Na’Vi се квалификуваше за BLAST Premier Global Finals преку системот за рангирање на

Прочитај ја цела објава

Извлечени Четвртфиналните парови на Светското првенство во ЛоЛ 2020 година

    Извлечени Четвртфиналните парови на Светското првенство во ЛоЛ 2020 година

Оваа година се пласираа три екипи од Кореја и Кина (LCK и LPL) и две од Европа (LEC) во најдобрите

Прочитај ја цела објава

Уште еден играч стигна до 11,000 MMR во Dota 2

    Уште еден играч стигна до 11,000 MMR во Dota 2

Играчот на Fnatic, Nuengnar “23savage” Teeramahanon стана вториот Dota 2 играч кој ја премина бројката од 11,000 MMR рејтинг. Рекордот

Прочитај ја цела објава

Bwipo зборува за слабите резултати на Fnatic и презема еднаква одговорност

    Bwipo зборува за слабите резултати на Fnatic и презема еднаква одговорност

Второто коло од летниот сплит на Европскиот шампионат во League of Legends само што започна после една недела одмор и

Прочитај ја цела објава

LETN1 е отстранет од ростерот на c0ntact gaming

    LETN1 е отстранет од ростерот на c0ntact gaming

Nestor „LETN1“ е отстранет од почетниот ростер на c0ntact gaming. Оваа вест воопшто не ни доаѓа како изненадување бидејќи тој

Прочитај ја цела објава

BMW во ново партнерство со пет еспорт тимови

    BMW во ново партнерство со пет еспорт тимови

Од скоро се објави новата соработка на гигантот BMW и пет водечки League of Legends тимои во светот. Покрај тоа

Прочитај ја цела објава

Fnatic победници на Dota Summit 12

    Fnatic победници на Dota Summit 12

Fnatic со одлични перформанси ги победи OG.Seed во финалето на Dota Summit 12. OG.Seed беа поразени во сите три игри,

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK