ESPORTS.MK

Tag "fifa"

A1 Game Fest втор ден (FIFA21 & Fortnite)

    A1 Game Fest втор ден (FIFA21 & Fortnite)

Вториот ден од A1 Game Fest-от не беше ништо покус од неговиот прв ден. Се играше Fifa21 и Fortnite, а за сите гледачи на нивниот стрим повторно беа обезбедени разни

Прочитај ја цела објава

A1 Game Fest 2020

    A1 Game Fest 2020

Еден од најголемите гејминг настани во нашата држава продолжува и оваа година но со малку поинаков формат. Викендот на 19-ти и 20-ти декември не очекува вистински спектакл организиран од А1

Прочитај ја цела објава

Дејвид Бекам влегува во еспортот

    Дејвид Бекам влегува во еспортот

Еден од најпознатите и најпрепознатливите фудбалери во светот инвестира во нова организација која ќе се вика Guild Esports. Guild Esports во денешното соопштение соопшти дека ќе отвори голем број на

Прочитај ја цела објава

Светски познатиот Антоан Гризман навлегува во еспорт индустријата.

    Светски познатиот Антоан Гризман навлегува во еспорт индустријата.

Францускиот фудбалер Антоан Гризман, кој игра како напаѓач за шпанскиот фудбалски клуб Барселона, наводно основал своја еспорт организација под името Grizi Esport. Оваа еспортс организација моментално бара ростер за во

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK