ESPORTS.MK

Tag "FaZe Clan"

Karrigan се враќа во FaZe Clan

    Karrigan се враќа во FaZe Clan

Данскиот ин-гејм лидер се враќа во FaZe Clan пред почетокот на IEM Katowice. Finn “⁠karrigan⁠” Andersen се врати во FaZe Clan – објавија од организацијата денеска. Финализирањето на овој трансфер

Прочитај ја цела објава

Olofmeister го напушти FaZe Clan

    Olofmeister го напушти FaZe Clan

CS:GO легендата Olof “olofmeister” Kajbjer Gustafsson го напушти FaZe Clan после скоро четири години активно играње, но не потврди дали ќе се пензионира. Легендата потврди дека BLAST Premier Spring Groups

Прочитај ја цела објава

Twistzz потпиша за FaZe Clan

    Twistzz потпиша за FaZe Clan

Денеска FaZe Clan официјално го претстави новото појачување во нивниот CS:GO тим. Russel ‘Twistzz’ Van Dulken стана дел од FaZe Clan откако пред неколку недели го напушти Team Liquid. –

Прочитај ја цела објава

Niko официјално во G2 Esports

    Niko официјално во G2 Esports

Трансферот за кои сите зборуваа и сите го очекуваа конечно се реализира. G2 Esports е новиот дом на Nikola “Niko” Kovac. На почетокот од 2017 година, еден од најголемите трансфери

Прочитај ја цела објава

Na’Vi е новиот најдобар тим во CS:GO според HLTV

    Na’Vi е новиот најдобар тим во CS:GO според HLTV

Победата на IEM Katowice 2020 ја донесе екипата на Na’Vi на првото место на ранг листата од HLTV. HLTV ранг

Прочитај ја цела објава

IEM Katowice четврти ден

    IEM Katowice четврти ден

Во четвртиот ден од IEM Katowice се одиграа шест возбудливи натпревари, каде можевме да видиме квалитетен CSGO и неколку изненадувања.

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK