ESPORTS.MK

Tag "entity"

Одиграни прво и второ коло од Прва Македонска Еспорт Лига

    Одиграни прво и второ коло од Прва Македонска Еспорт Лига

Изминатиот викенд беше во фокус почетокот на ПМЕЛ 2022 во CS:GО каде што најдобрите македонски тимови ја започнаа мисијата наречена “БАЛИ” односно кој ќе биде македонскиот претставник на претстојното Европско

Прочитај ја цела објава

Тимот на Good Game стана наша репрезентација во CSGO

    Тимот на Good Game стана наша репрезентација во CSGO

Со крајот од овогодишната Прва Македонска Еспорт Лига во CS:GO го добиваме и нашиот шампион во CS:GO што ќе игра на Светското Еспорт Првенство во Ејлат, Израел. Тимот на Good

Прочитај ја цела објава

Red Bull Campus Clutch први квалификации

    Red Bull Campus Clutch први квалификации

Во текот на вчерашниот ден, на каналот на GG.MK се одиграа првите отворени квалификации за турнирот, каде што шест тима се бореа за место во националното финале, кое ќе се

Прочитај ја цела објава

Интервју со Кирил “kIRIL1g” Огненов

    Интервју со Кирил “kIRIL1g” Огненов

После интервјуто со kalaN ние моравме да продолжиме и со останатите пионери на професионалниот гејминг, а овој пат и со пионер на гејминг медиумите во Македонија. Уживајте! На која возраст

Прочитај ја цела објава

Интервју со Јован “kalaN” Каланоски

    Интервју со Јован “kalaN” Каланоски

Денес со нас го имаме единствениот и незаменливиот тим лидер, главен снајпер и голем борец за еспортот во нашава држава,

Прочитај ја цела објава

eSports ENTiTY со нов изглед повторно во акција + Галерија

    eSports ENTiTY со нов изглед повторно во акција + Галерија

Клубот кој го носи името на нашиот најпознат и најдобар тим од времето на Counter-Strike 1.6 е обновен, и сега

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ