ESPORTS.MK

Tag "EG"

SwordArt и TSM ги елиминираа Evil Geniuses од LCS Mid-Season Showdown во една тесна и напната BO5 серија

    SwordArt и TSM ги елиминираа Evil Geniuses од LCS Mid-Season Showdown во една тесна и напната BO5 серија

Support  разлика од шест милиони долари резултираше со победа на TSM vs EG. TSM едноставно беа подобри кога требаше да бидат против EG, а тоа значи дека тие земаа добро

Прочитај ја цела објава

Evil Geniuses ги доминираа 100 Thieves во дебитантскиот меч на Ryoma за оваа сезона

    Evil Geniuses ги доминираа 100 Thieves во дебитантскиот меч на Ryoma за оваа сезона

Evil Geniuses се подобрија на 8-5 во пролетната сезона од LCS со убедлива победа над 100 Thieves, кои влегоа во овој натпревар со смена на Damonte со австралискиот мид лејнер

Прочитај ја цела објава

TSM продолжува со полна пареа да собира победи, овој пат против Evil Geniuses

    TSM продолжува со полна пареа да собира победи, овој пат против Evil Geniuses

Тимот сега е во низа од пет победи. Ако не бевте премногу продадени на TSM, тогаш победата против Evil Geniuses со која ја започнаа третата недела од пролетната сезона LCS

Прочитај ја цела објава

Evil Geniuses им го зададоа вториот пораз на Cloud9 во летниот сплит на LCS во 2020 година

    Evil Geniuses им го зададоа вториот пораз на Cloud9 во летниот сплит на LCS во 2020 година

Goldenglue и Huni се покажаа во право светло и изиграа феноменално. На почетокот на летниот сплит во 2020 година, многу LCS фанови веруваа дека Cloud9 ќе остане најдобриот League of

Прочитај ја цела објава

Goldenglue и Huni ќе играат за LCS тимот Evil Geniuses

    Goldenglue и Huni ќе играат за LCS тимот Evil Geniuses

Evil Geniuses во петтата недела од NA LCS влегуваат со промени во Мид и Топ лејнот. Само еден ден откако

Прочитај ја цела објава

Fnatic еден од финалистите на Dota Summit 12

    Fnatic еден од финалистите на Dota Summit 12

Fnatic e еден од финалистите на Dota Summit 12, одкако го победија тимот EG (Evil Geniuses). Првите две игри беа

Прочитај ја цела објава

Evil Geniuses против OG во една од групите на ESL One Los Angeles Major

    Evil Geniuses против OG во една од групите на ESL One Los Angeles Major

Сите групи изгледаат интересно, но сите погледи се вперени во групата Б. Првиот натпревар од оваа група ќе се одигра

Прочитај ја цела објава

EG, Fnatic и OG.Seed се првите тимови поканети на Dota Summit 12

    EG, Fnatic и OG.Seed се првите тимови поканети на Dota Summit 12

Најдобрите тимови од Северна Америка и Југоисточна Азија заедно со вториот тим на OG’s се поканети на Dota Summit 12.

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK