ESPORTS.MK

Tag "dota 2"

Omega League овогодишната замена за TI

    Omega League овогодишната замена за TI

Omega League ни овозможи возбудливи Дота 2 партии како замена за одложениот TI. Од 2010 година па навака секој Дота 2 фан го чека месец Август, само поради една причина,

Прочитај ја цела објава

Team Secret незапирливи на OGA Dota PIT Season 3

    Team Secret незапирливи на OGA Dota PIT Season 3

Team Secret со доминантен перформанс, повторно до злато. Заврши третата сезона на OGA Dota PIT во која што во решавачката пресметка играа Team Secret и VP. Prodigy. Puppy и компанијата

Прочитај ја цела објава

The International 10 Battle Pass пристигна

    The International 10 Battle Pass пристигна

После многу чекање и неизвесност, Valve го објави The International 10 Battle Pass. Иако Dota 2 International е одложен за 2021 година, Valve се потруди на своите играчи да им

Прочитај ја цела објава

Промена во тимот OG поради корона вирусот

    Промена во тимот OG поради корона вирусот

Актуелниот TI шампион е приморан да игра онлајн турнири во изменет состав поради тоа што играчите им се растурени на два континенти. Епидемијата корона вирус ги доведе сите Dota 2

Прочитај ја цела објава

Оборен рекордот по број на играчи во CS:GO

    Оборен рекордот по број на играчи во CS:GO

За прв пат од 2012 година кога CS:GO беше официјално претставена, бројката на активни играчи во рок од 24 часа

Прочитај ја цела објава

Cloud9 го претстави новиот Dota 2 тим

    Cloud9 го претстави новиот Dota 2 тим

После повеќе од две и пол години Cloud9 конечно се враќа во Dota 2. Johan “pieliedie” Astrom уште еднаш ќе

Прочитај ја цела објава

SumaiL е официјално нов играч на OG

    SumaiL е официјално нов играч на OG

Dota 2 звездата Syed Sumail “SumaiL” Hassan официјално ги зајакна редовите на актуелниот TI шампион, OG. Иако има 20 години,

Прочитај ја цела објава

Ceb се повлече од активниот состав на OG

    Ceb се повлече од активниот состав на OG

Dota 2 шампионите останаа само со двајца играчи откако вчера Sebastien “Ceb” Debs објави дека веќе нема да игра за

Прочитај ја цела објава

ONE Esports Dota 2 World Pro Invitational групите се објавени

    ONE Esports Dota 2 World Pro Invitational групите се објавени

ONE Esports ги објави групите за Dota 2 World Pro Invitational групната фаза. Вестите пристигнаа недела дена пред почетокот на

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ