ESPORTS.MK

Tag "dota 2"

Валве најави анимирана серија за Дота 2 која ќе се емитува на Нетфликс

    Валве најави анимирана серија за Дота 2 која ќе се емитува на Нетфликс

DOTA: Dragon’s Blood е анимирана серија со осум епизоди, која ќе започне на 25ти Март оваа година. Во оваа серија ќе се раскаже приказната за Davion The Dragon Knight, херој

Прочитај ја цела објава

AS Monaco Esports влезе во Дота 2

    AS Monaco Esports влезе во Дота 2

AS Monaco, францускиот фудбалски клуб кој има свој е-спорт сектор, објави дека склучи партнерство со руската е-спорт организација Gambit Esports, со што се оформи нов тим, AS Monaco Gambit. Oleg

Прочитај ја цела објава

EPIC League се враќа во Март

    EPIC League се враќа во Март

Epic Esports Events ја најавија третата сезона на Epic League. Турнирот ќе се одржува од 2ри до 21 Март и во него ќе се натправаруваат шеснаесет тима од Источна и

Прочитај ја цела објава

Прв LAN турнир во Дота 2 после една година

    Прв LAN турнир во Дота 2 после една година

Денеска PGL најави дека ќе биде одржан првиот DPC Major турнир во 2021 година, ONE Esports Dota 2 Singapore Major. Нешто што не се знаеше за оваа година е дали

Прочитај ја цела објава

Возбудливи две недели во новата DPC сезона

    Возбудливи две недели во новата DPC сезона

Новата DPC сезона ни донесе нови турнири и нови возбудувања во Дота 2. Tурнирите кои што ја започнаа годината се

Прочитај ја цела објава

Новата Dota Pro Circuit сезона започнува на 18ти Јануари

    Новата Dota Pro Circuit сезона започнува на 18ти Јануари

Со новата година дојде и новата DPC сезона во Дота 2. Секој регион ќе има тимови кои што ќе ги

Прочитај ја цела објава

Прв трофеј за Na’Vi после четири години

    Прв трофеј за Na’Vi после четири години

Na’Vi is back!! Тимот на Na’ Vi се победници на OGA Dota PIT Season 4: Europe & CIS, каде што

Прочитај ја цела објава

Пристигна новиот 7.28 Patch, и со него Hoodwink од Mistwoods

    Пристигна новиот 7.28 Patch, и со него Hoodwink од Mistwoods

После долго чекање конечно излезе новиот 7.28: Mistwood Patch во Дота 2, што донесе многу промени. Со новите промени ќе

Прочитај ја цела објава

Virtus Pro победници на EPIC League

    Virtus Pro победници на EPIC League

Возбудлив ден за Дота фановите со финалето на EPIC League. Првично се играше финалето во втората дивизија на лигата помеѓу

Прочитај ја цела објава

Втор трофеј за Team Elephant за помалку од еден месец

    Втор трофеј за Team Elephant за помалку од еден месец

Супертимот од Кинескиот регионт Team Elephant предводен од Xu “fy” Linsen, со иновативни стратегии се најдоа на првото место на

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK