ESPORTS.MK

Tag "dota 2"

B8 се спои со XactJlepbI за да обезбедат место во втората DPC сезона

    B8 се спои со XactJlepbI за да обезбедат место во втората DPC сезона

Тимот на легендарниот Dendi сепак ќе игра во втората DPC сезона и покрај тоа што беа елиминирани во првата сезона. Одкако вчера беше најавено дека од B8 си заминуваат дури

Прочитај ја цела објава

Нетфликс ја објави втората епизода за историјата на хероите на DOTA:Dragon’s Blood

    Нетфликс ја објави втората епизода за историјата на хероите на DOTA:Dragon’s Blood

Во исчекување на почетокот на серијата за Дота 2, Нетфликс ги ангажираше неколку од најдобрите коментатори во Дота 2, за да ја објаснат нејзината историја, во серијалот Meet the Heroes.

Прочитај ја цела објава

Заврши DPC сезоната во Кина, и со тоа се комплетираа тимовите за Singapore Major

    Заврши DPC сезоната во Кина, и со тоа се комплетираа тимовите за Singapore Major

DPC сезоната во регионот на Кина траеше подолго за разлика од останатите региони. Оваа одложување настана бидејќи распоредот се поклопи со Кинеската нова година. Последните две недели се играа завршните

Прочитај ја цела објава

TNC Predator со нов ростер до поголеми успеси во втората DPC сезона

    TNC Predator со нов ростер до поголеми успеси во втората DPC сезона

TNC Predator се раздели со kpii и Febby, а ги донесе Bok и Boomy во нивниот ростер. Одкако не успеаа да се квалификуваат на ONE Esports Singapore Major 2021, TNC

Прочитај ја цела објава

PPD ги напушти SADBOYS

    PPD ги напушти SADBOYS

SADBOYS без PPD во втората DPC сезона за 2021. Тимот од Северна Америка, SADBOYS, се оформи на крајот на 2020

Прочитај ја цела објава

Официјален трејлер за Dota:Dragon’s Blood

    Официјален трејлер за Dota:Dragon’s Blood

Нетфликс го објави официјалниот трејлер за серијата DOTA: Dragon’s Blood. Invoker, Luna, и многу други херои се појавуваат во серијата

Прочитај ја цела објава

23savage е првиот играч во Дота 2 кој достигна 12.000 MMR

    23savage е првиот играч во Дота 2 кој достигна 12.000 MMR

Тајландскиот вундеркинд 23savage денеска сруши уште еден рекорд и стана првиот играч со 12.000 MMR во Дота 2. Осумнаесет годишниот

Прочитај ја цела објава

Се ближи крајот на првата DPC сезона

    Се ближи крајот на првата DPC сезона

На 11ти Mарт завршува DPC сезоната во кинескиот регион и со тоа и првата DPC сезона за годината. Во скоро

Прочитај ја цела објава

Viking.gg се раздели со офлејнерот Tobi по испаѓањето од горната дивизија на DPC

    Viking.gg се раздели со офлејнерот Tobi по испаѓањето од горната дивизија на DPC

Viking. gg најави дека нивниот досегашен офлејн играч Tobias “Tobi” Buchner не е повеќе дел од тимот. Со Tobi, Viking.

Прочитај ја цела објава

Нов трофеј за Team Secret

    Нов трофеј за Team Secret

Team Secret со осовено прво место во Dream League Season 14,  до нов трофеј во Дота 2. Со сигурност можеме

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK