ESPORTS.MK

Tag "dota 2"

Почина легендарниот Филипински кастер во Дота 2

    Почина легендарниот Филипински кастер во Дота 2

Тежок ден за Филипинските фанови на Дота 2, почина Aldrin “Dunoo” Pangan. Легендарниот глас кој ни ја донесе “Lakad Matatag”, почина денеска од Ковид – 19. Duno, исто така познат

Прочитај ја цела објава

Ana ја напушта професионалната Дота 2 сцена

    Ana ја напушта професионалната Дота 2 сцена

OG се збогуваат со Anathan “Ana” Pham, и со тоа остануваат без еден играч пред квалификациите за The International 10. [email protected] has decided to no longer compete in Dota 2.

Прочитај ја цела објава

Blade Esports се победници на Првата Македонска Еспорт Лига во Дота 2

    Blade Esports се победници на Првата Македонска Еспорт Лига во Дота 2

Во текот на вчерашниот ден се одиграа полуфиналните мечеви, како и финалниот меч во Првата Македонска Еспорт Лига во Дота 2. BLADE Esports, Arena Esoprts, LEVEL Esports и CRYSIS Esports

Прочитај ја цела објава

Заврши групната фаза во првата македонска еспорт лига во Дота 2

    Заврши групната фаза во првата македонска еспорт лига во Дота 2

Изминатиот викенд, осум тима се бореа за место во плејоф фазата на првата македонска еспорт лига во Дота 2. Blade Esports, eSports ENTiTY, Good Game и Bully Esport во групата

Прочитај ја цела објава

SoNNeikO и No[o]ne во Na’Vi, AS Monaco Gambit ќе игра со замени на AniMajor

    SoNNeikO и No[o]ne во Na’Vi, AS Monaco Gambit ќе игра со замени на AniMajor

  Изненадување од тимовите од Источна Европа. Vladimir “No[o]ne” Minenko и Akbar “SoNNeikO” Butaev го напуштааат AS Monaco Gambit за

Прочитај ја цела објава

WePlay AniMajor; WePlay ќе го организира вториот Major за 2021 година

    WePlay AniMajor; WePlay ќе го организира вториот Major за 2021 година

Вториот и последен Major од DPC сезоната за 2021 година ќе биде организиран од WePlay и ќе се одржува во

Прочитај ја цела објава

Објавен датумот за The International 10

    Објавен датумот за The International 10

Valve официјално го објави датумот на The International 10. The International 10 требаше да се одржи минатата година во Август,

Прочитај ја цела објава

PPD нов тренер на Alliance

    PPD нов тренер на Alliance

Alliance во своите редови го донесе шампинонот на The Internacional 5, Peter “PPD” Dager, како втор тренер во нивниот Дота

Прочитај ја цела објава

Партнерство помеѓу Etihad Airways и Team Nigma

    Партнерство помеѓу Etihad Airways и Team Nigma

Team Nigma е прв еспорт тим што ќе биде спонзориран од една од најголемите авио компании во светот. Тимот кој

Прочитај ја цела објава

SumaiL замена за Boxi во Team Liquid

    SumaiL замена за Boxi во Team Liquid

На самиот почеток на втората DPC сезона, Team Liquid се приморани да најдат привремена замена за нивниот офлејнер Boxi. Во

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ