ESPORTS.MK

Tag "cloud9"

Zven е префрлен во академијата на C9 и е заменет од K1ng

    Zven е префрлен во академијата на C9 и е заменет од K1ng

ADC играчот на Cloud9 Jesper “Zven” Svenningsen нема да игра за првиот тим на почетокот на летниот дел од сезоната, откако американската спортска организација официјално потврди дека Calvin “K1ng” Truong

Прочитај ја цела објава

MSI 2021: Cloud9 остана без место во плејофот

    MSI 2021: Cloud9 остана без место во плејофот

Со натпреварите од деветтото и десеттото коло заврши rumble фазата на Mid-Season Invitational 2021 година. Америка и Австралија останаа без претставници во плејофот во кој RNG ќе се сретне со

Прочитај ја цела објава

Cloud9 го победи Team Liquid во 2021 LCS Mid-Season Showdown и обезбедија место во Mid-Season Invitational

    Cloud9 го победи Team Liquid во 2021 LCS Mid-Season Showdown и обезбедија место во Mid-Season Invitational

Овој сплит беше полн со многу неочекувани работи, како пензионирање на важни играчи, како и многу нови играчи се покажаа во феноменално светло и многу нови тима почнаа да покажуваат

Прочитај ја цела објава

Cloud9 го распушти својот CS:GO тим

    Cloud9 го распушти својот CS:GO тим

Американската организација, Cloud9, во официјално соопштение изјави дека тимот во CS:GO го повлекува од сите натпреварувања. Cloud9 минатион септември го најави новиот CS:GO тим предводен од познатиот коментатор, Henry “HenryG”

Прочитај ја цела објава

Cloud9 со голем comeback против 100Thieves за влез во финалето на Lock in турнирот на LCS

    Cloud9 со голем comeback против 100Thieves за влез во финалето на Lock in турнирот на LCS

Во првото полуфинале на LCS Lock-In турнирот, Cloud9 беше во можност да сврти 100 Thieves во best of 5 натпревар

Прочитај ја цела објава

Cloud9 со еден пораз и две победи ја отвори сезоната

    Cloud9 со еден пораз и две победи ја отвори сезоната

По исцрпувачкиот, скоро 45 минутен пораз од Evil Geniuses за отворање на сезоната, Cloud9 брзо ги сврте работите во последните

Прочитај ја цела објава

TenZ се откажа од професионалното играње

    TenZ се откажа од професионалното играње

Cloud9 звездата Tyson “TenZ” Ngo објави дека официјално се повлекува од професионалното играње за да се посвети на стримањето. Откако

Прочитај ја цела објава

TSM со победа против Cloud9 обезбеди пласман на Светското првенство во LoL 2020 година

    TSM со победа против Cloud9 обезбеди пласман на Светското првенство во LoL 2020 година

Team SoloMid за прв пат после 2017 година, ќе игра на Светското првенство во LoL, откако го совладаа најголемиот ривал

Прочитај ја цела објава

Падна C9- FlyQuest се избори за пласман на Светското првенство во LoL 2020 година

    Падна C9- FlyQuest се избори за пласман на Светското првенство во LoL 2020 година

FlyQuest стана другиот тим кој се пласира на Светското првенство на LoL 2020 година кое ќе се одржи во Кина

Прочитај ја цела објава

Golden Guardians изненадија со победа против Cloud9 во осмата недела од LCS летниот сплит 2020 година

    Golden Guardians изненадија со победа против Cloud9 во осмата недела од LCS летниот сплит 2020 година

Се што е потребно функционира во точно време и на точен начин за Golden Guardians. Golden Guardians ги победија Cloud9 

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK