ESPORTS.MK

Tag "#Caps"

Кризата продолжува – и Excel го победи G2 Esports

    Кризата продолжува – и Excel го победи G2 Esports

G2 Esports го претрпе третиот последователен пораз во LEC лигата, овојпат од нив беа подобри Excel кои настапија со двајца нови играчи во нивниот состав. Фановите на G2 Esports имаат

Прочитај ја цела објава

G2 Esport во полуфинале, победувајќи го Gеn.G со 3: 0

    G2 Esport во полуфинале, победувајќи го Gеn.G со 3: 0

G2 Esports закажа голема пресметка против корејскиот шампион DAMWON со убедлива победа од 3: 0 во четвртфиналето против Gen.G. Во првиот натпревар, G2, како што се очекуваше, се определи за

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ