ESPORTS.MK

Tag "BLUEJAYS"

Одиграни прво и второ коло од Прва Македонска Еспорт Лига

    Одиграни прво и второ коло од Прва Македонска Еспорт Лига

Изминатиот викенд беше во фокус почетокот на ПМЕЛ 2022 во CS:GО каде што најдобрите македонски тимови ја започнаа мисијата наречена “БАЛИ” односно кој ќе биде македонскиот претставник на претстојното Европско

Прочитај ја цела објава

BLUEJAYS се регионални претставници на квалификациите за BLAST Showdown

    BLUEJAYS се регионални претставници на квалификациите за BLAST Showdown

Во големото финале од RES втората сезона, нашите BLUEJAYS успеаа да ги надиграат 4glory и да го обезбедат нивното место на TWR Eastern European Masters. RES Season 2 уште еднаш

Прочитај ја цела објава

CacaNito официјално потпиша за BLUEJAYS

    CacaNito официјално потпиша за BLUEJAYS

Данската организација денеска официјално го претстави петтиот играч во нивниот CS:GO ростер а тоа е ни повеќе ни помалку Александар “CacaNito” Ќулукоски. Добро познатата петорка која во повеќе наврати ни

Прочитај ја цела објава

BLUEJAYS го осигураа третото место на Funspark ULTI 2021

    BLUEJAYS го осигураа третото место на Funspark ULTI 2021

Македонската екипа BLUEJAYS која е и воедно наша репрезентација не застанува со победи против најдобрите екипи во светот. Во многу неизвесен натпревар, BLUEJAYS успеа да издвои победа над екипата Copenhagen

Прочитај ја цела објава

CEE Champions сезона 2! Најголемиот турнир во Централна и Источна Европа се враќа назад!

    CEE Champions сезона 2! Најголемиот турнир во Централна и Источна Европа се враќа назад!

Би сакале да ве известиме дека и оваа година ќе се оддржи еден од најголемите турнири за Централна и Источна

Прочитај ја цела објава

Нашиот најдобар тим потпиша со BLUEJAYS организацијата

    Нашиот најдобар тим потпиша со BLUEJAYS организацијата

Нашиот најдобар CS:GO тим кој воедно е и нашата официјална репрезентација за претстојното Светско првенство, после неколку месеци го најде

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ