ESPORTS.MK

Tag "#100T"

100 Thieves им ја зададоа на TSM првата загуба во летната сезона од LCS 2021

    100 Thieves им ја зададоа на TSM првата загуба во летната сезона од LCS 2021

100 Thieves со феноменален гејм против непоразените TSM, приближувајќи се сѐ поблиску и поблиску до нивното прво место. 100 Thieves започнаа со 2 победи и еден пораз во првата недела

Прочитај ја цела објава

100 Thieves го заменија нивниот главен тренер Zikz со Reapered кој е поранешниот тренер на Cloud9

    100 Thieves го заменија нивниот главен тренер Zikz со Reapered кој е поранешниот тренер на Cloud9

По три сезони, 100 Thieves ќе одат во нов правец со својот тренерски штаб на League of Legends. Организацијата се раздели со главниот тренер Zikz и го зеде поранешниот тренер

Прочитај ја цела објава

Evil Geniuses ги доминираа 100 Thieves во дебитантскиот меч на Ryoma за оваа сезона

    Evil Geniuses ги доминираа 100 Thieves во дебитантскиот меч на Ryoma за оваа сезона

Evil Geniuses се подобрија на 8-5 во пролетната сезона од LCS со убедлива победа над 100 Thieves, кои влегоа во овој натпревар со смена на Damonte со австралискиот мид лејнер

Прочитај ја цела објава

100 Thieves со голем comeback против Dignitas во четвртата недела од Пролетниот сплит на LCS

    100 Thieves со голем comeback против Dignitas во четвртата недела од Пролетниот сплит на LCS

Засега е завршена битката за дефинитивно второ место во Пролетниот Сплит во 2021 година. 100 Thieves го совладаа Dignitas во една хаотична игра и го освоија посакуваното второ место на

Прочитај ја цела објава

Golden Guardians ги изненадија 100 Thieves во маратонска 56 минутна игра

    Golden Guardians ги изненадија 100 Thieves во маратонска 56 минутна игра

Во најголемото изненадување од досегашниот Пролетен сплит на LCS во 2021 година, Golden Guardians ги победија 100 Thieves  во монструозно

Прочитај ја цела објава

Cloud9 со голем comeback против 100Thieves за влез во финалето на Lock in турнирот на LCS

    Cloud9 со голем comeback против 100Thieves за влез во финалето на Lock in турнирот на LCS

Во првото полуфинале на LCS Lock-In турнирот, Cloud9 беше во можност да сврти 100 Thieves во best of 5 натпревар

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK