ESPORTS.MK

Tag "Македонија"

Македонија е Светски Шампион во Counter-Strike: Global Offensive!

    Македонија е Светски Шампион во Counter-Strike: Global Offensive!

Леле, што направивме?? Денес е голем ден за еспортот во Македонија! Нашите представници на Светското првенство во Ејлат, Израел го освоија првото место во Counter-Strike: Global Offensive! Ова е најголем

Прочитај ја цела објава

Прв ден eEURO PES21 квалификации, С. Македонија е на третото место во групатa А

    Прв ден eEURO PES21 квалификации, С. Македонија е на третото место во групатa А

Заврши првиот ден од фаза 2 од eEURO PES21 шампионатот што е во организација на UEFA, односно регионалните квалификации. Нашите претставници, Давид Гаревски и Ташко Илијев, кои беа првоквалификувани во

Прочитај ја цела објава

еЕуро квалификациите завршија, имаме репрезентација за на европско!

    еЕуро квалификациите завршија, имаме репрезентација за на европско!

Со крајот на квалификацискиот турнир во организација на Македонската Еспорт Федерација и Фудбалската Федерација на С. Македонија, конечно ги добивме двајцата претставници кои ќе играат со Македонија на претстојното Европско

Прочитај ја цела објава

Македонија е победник на Европскиот куп на нации во League of Legends

    Македонија е победник на Европскиот куп на нации во League of Legends

Денеска беше одржано финалето помеѓу Македонија и Израел во League of Legends на Европскиот куп на нации, а Македонија со заслужена победа од 3:1 над Израел е победник на купот.

Прочитај ја цела објава

Македонија во полуфинале. Словачка победена со 2-0

    Македонија во полуфинале. Словачка победена со 2-0

Заврши четвртна финалето од Европскиот Куп на Нации каде Македонија играше со Словачка и остваривме тотална победа врз нивната репрезентација.

Прочитај ја цела објава

(CSGO) Македонија тотално доминираше над Белорусија

    (CSGO) Македонија тотално доминираше над Белорусија

Заклучно со денес, завши последниот дел од групната фаза од CSGO European Nations Cup на Европската Еспорт Федерација, а Македонија

Прочитај ја цела објава

Ни останува уште еден ден игра, Македонија има шанси за понатамошен пласман

    Ни останува уште еден ден игра, Македонија има шанси за понатамошен пласман

Првиот ден од Светското Еспорт Првенство во организација на Интернационалната Еспорт Федерација заврши. Одиграни се многу мечеви во три различни

Прочитај ја цела објава

Нова сезона на NEL Македонија, квалификациите отворени за пријавување

    Нова сезона на NEL Македонија, квалификациите отворени за пријавување

Од денес па се до 14. декември (сабота) до 14h сите заинтересирани тимови од играта League of Legends ќе можат да

Прочитај ја цела објава

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ