ESPORTS.MK

Stunt вели дека е одпуштен од 100 Thieves

Stunt вели дека е одпуштен од 100 Thieves
јуни 30
14:07 2020

За разлика од другиот играч, кој беше сменет од почетниот список, Meteos, Stunt рече дека е одпуштен од 100 Thieves откако тимот го загуби својот петти натпревар на Summer Split. Stunt рече дека бил информиран дека е надвор од тимот неколку часа по поразот од TSM во еден од најнемирните натпревари оваа сезона.

Stunt им се придружи на 100 Thieves во мај 2018 година, откако се тргуваше од FlyQuest. Тој играше на списокот во тимот на Академијата три сплита пред да биде промовиран на полно работно време во LCS пред 2020 Spring Split, што Stunt го опиша како „едно од најзначајните искуства во неговата кариера”.

PapaSmithy ми рече дека ќе се погрижам конечно да добијам можност да го играм мојот прв целосен сплит на LCS, и тоа навистина ми значеше многу, со оглед на тоа што никогаш претходно не сум ја чувствувал оваа доверба и стабилност“

„Искрено, не бевме тим кој се грижеше природно, но секој од нас работеше толку напорно во ден и надвор за да ја создаде најдобрата верзија на нашиот тим што можевме“, рече Stunt.

 

© ESPORTS.MK. Сите права се задржани.

Содржината на оваа објава не смее да се копира, печати, менува или објавува без претходно одобрение од редакцијата на ESPORTS.MK.

Поврзани објави

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK