ESPORTS.MK

Кои се тимови ќе играат на BLAST Pro Series Finals?

Кои се тимови ќе играат на BLAST Pro Series Finals?
декември 12
00:43 2019

Подгответе се за финале на BLAST Pro Series во Бахреин, сè што треба да знаете вклучувајќи распоред, информации за преносот во живо и преглед на мечовите кои ќе се одиграат ќе можете да прочитате подолу.

Информации за турнирот

Глобалното финале на BLAST Pro 2019 година ќе ги има четирите екипи што освоија најмногу поени за време на седумте турнири од BLAST Pro сериите. Второто финале од BLAST Pro сериите ќе се одржи во Рифа, Бахреин, од 12 до 14 декември.

Формат и мечевите на турнирот

Форматот на турнирот ќе биде со двојна елиминација каде мечовите ќе бидат BO3 или два добиени меча.

Четврток, 12 декември
13:00 – Europe FaZe vs. Sweden NiP

17:00 – United States Liquid vs. Denmark Astralis

Петок, 13 декември

13:00 – прва групна фаза
17:00 – втора групна фаза

Сабота, 14 декември

13:00 – Групно финале
16:45 – BLAST Stand-off
18:00 – Големо финале

BLAST Stand off објаснет:

Има пет меча каде што играчите играат 1v1.

Секој меч се игра со различно оружје. Првиот играч до седум убиства е победник на мечот. Целосниот Stand off го победува тимот со најмногу убиства.

Целосната постава на коментатори и аналитичари е: 

Denmark Jacob Pimp Winneche – Аналитичар

Switzerland Mathieu Maniac Quiquerez – Аналитичар

United Kingdom Frankie Frankie Ward – Новинар

Denmark Anders Anders Blume – Коментатор

United States Jason moses O’Toole – Коментатор

Canada Conner Scrawny Girvan – Коментатор

Canada Mohan launders Govindasamy – Коментатор

United States Auguste “Semmler” Massonnat – Домаќин

Кој е вашиот фаворит за оваа сезона? Кој континент ги има посилните тимови кога станува збор за Еспортот? Вашите одговори ги очекуваме во коментарите подоле.

© ESPORTS.MK. Сите права се задржани.

Содржината на оваа објава не смее да се копира, печати, менува или објавува без претходно одобрение од редакцијата на ESPORTS.MK.

Поврзани објави

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ