ESPORTS.MK

Официјален трејлер за Dota:Dragon’s Blood

Официјален трејлер за Dota:Dragon’s Blood
март 03
20:22 2021

Нетфликс го објави официјалниот трејлер за серијата DOTA: Dragon’s Blood.

Invoker, Luna, и многу други херои се појавуваат во серијата за да им помогнат на Davion The Dragon Knight и Mirana во нивната мисија.

Како што напоменавме во минатата објава, во оваа серија ќе се раскаже приказната за Davion The Dragon Knight, херој кој што се бори за отстранување на злото во светот. Во своите патувања се среќава и се бори против моќни суштества, како и принцезата Mirana која е на тајна мисија.

Погледнете.

© ESPORTS.MK. Сите права се задржани.

Содржината на оваа објава не смее да се копира, печати, менува или објавува без претходно одобрение од редакцијата на ESPORTS.MK.

Поврзани објави

Следете не

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

ПРИЈАТЕЛИ НА ESPORTS.MK